Teknoloji

Youtube Premium Ne Kadar? Avantajları Neler?

Geçtiğimiz haftalarda Google, YouTube için çarpıcı bir değişikliğe gitti. Yapılan değişiklik ile “Reklamsız Youtube ve Youtube Müzik” tanıtıldı. Akıllara gelen ilk soru “Youtube Premium Ne Kadar?” oldu.

Google, Premium aboneliği farklı paketler halinde sundu. Bunlar, Premium, Aile ve Öğrenci olarak üç ana seçeneğe bölündü.

Bu paketlerin en büyük avantajı ise 1 aylığına ücretsiz olarak kullanım hakkınızın olması. Şimdi gelelim Youtube Premium ne kadar?

 • Youtube Premium
 • 1 aylık ücretsiz deneme süresi
 • Ardından ayda ₺16,99
 • Aile
 • Aile 1 aylık ücretsiz deneme süresi
 • Ardından ayda ₺25,99
 • Bu paketin avantajı 5 aile üyenizle beraber kullanabilmeniz.
 • Doğrulama gerektiriyor.
 • Öğrenci
 • Öğrenci 1 aylık ücretsiz deneme süresi • Ardından ayda ₺9,99

Arda arda çıkan reklamlardan sıkılmış kullanıcılara ilaç gibi gelen Premium üyelik fırsatının daha bir çok avantajı var.

Youtube Premium Avantajları

Reklamsız videolar

Günümüzde video denilince akla ilk gelenlerden birisi Youtube. Peki Youtube deyince aklınıza ne geliyor? Bir çoğunuzun aklına reklamlar geldiğine eminim. Yeni gelen premium üyelik sayesinde tüm videoları tamamen reklamsız olarak izleyebileceksiniz. Böylece videonun en güzel yerinde giren can sıkıcı reklamlara son verebilirsiniz.

İnternet Bağlantısı Olmadan İzlemek İçin Video İndirme

İnternet teknolojinin olmazsa olmazı haline geldi. Bu rağmen bile kotalar hala mevcut ve kotayı aşmak pek kolay. Peki internetsiz şekilde hatta istediğiniz her yerde Youtube’dan ayrılmanıza gerek kalmayacak deseydik? Harika değil mi? Sadece mobil cihazlarda aktif olan bu özellik sayesinde 30 güne kadar süreyle istediğiniz oynatma listesi, müzik ya da videoyu indirebilme olanağı sunuluyor.

Arka Planda Oynatma

Yıllardır Youtube’dan bekleyip durduğumuz özellik Premium üyelik ile geldi! Arka planda oynatma, müzik ve videoların diğer uygulamaları açtığınızda veya mobil cihazınızın ekranını kapattığınızda bile telefonunuzun arka planında kullanılmasına olanak veriyor. Bu sayede diğer müzik uygulamalarına göre en büyük eksiğini kapatan Google rekabeti iyice arttırmış oldu.

Premium üyeliği kullanmak isteyenler için oldukça açıklayıcı olmaya çalışarak paketler nelerdir? Avantajları nelerdir? Youtube Premium ne kadar? Sorularının cevaplarını sizler için vermeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Linkedin Nedir? başlıklı makalemizde linkedin hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. adblock eklentileri varken sırf “reklamsız izleme” için youtube premium satın almak mantıklı gelmiyor bana

 2. arka planda oynatma işlevine bazen çok gereksinim duyuyorum bunun için youtube premium almayı düşünebilirim bilgi için teşekkürler

 3. Peki youtube premium’a özel videolar var mı sadece premium üyelerin görebildiği? Öyle bir şey söyleniyor doğru mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat