Youtube Beğeni Sayısı Arttırmak İçin 10 Önemli Yol


YouTube beğenilerinizi artırmak için kolay ipuçları mı arıyorsunuz?

Dünya genelinde en büyük çevrimiçi video platformu olan YouTube, hedef kitlenize ulaşmanıza ve işletmeniz hakkında bilgi vermenize yardımcı olabilir. Diğer sosyal medya platformları gibi Youtube’da da daha fazla beğeni, görüntüleme ve yorum almak bazen zorlayıcı olabilir.

Bu nedenle, bu makalede, işinizi başarılı bir şekilde büyütebilmeniz için YouTube’da beğeni sayınızı artırmanın yöntemlerini göstereceğiz.

Web Sitenizle YouTube Beğenilerini Artırma Yolları

Web sitenizi optimize ederek YouTube’da nasıl daha fazla beğeni alacağınıza bakarak işe başlayalım.

1. Viral YouTube Yarışması Düzenleyin

YouTube’da beğenileri artırmak için en kolay yollardan biri çevrimiçi bir yarışma düzenlemektir. İnsanlar genellikle ücretsiz ödüller kazanmayı severler ve bu tür haberleri sıkça arkadaşlarıyla paylaşırlar.

WordPress web siteniz üzerinden bir YouTube yarışması düzenleyerek sadece video beğenilerinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda şunları başarabilirsiniz:

  • Daha fazla kanal abonesi edinin.
  • YouTube’daki görüntüleme sayınızı hızla artırın.
  • Web sitenizin trafiğini artırın.
  • Diğer sosyal medya profillerinizi tanıtın.
  • E-posta listenizi büyütün.
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği toplamaya yardımcı olun.

2. YouTube Videolarınızı Web Sitelerinize Ekleyin

Eğer markanızın sürekli olarak ziyaretçi alan resmi bir web sitesi varsa, YouTube kanalınızı bu web sitesi ziyaretçilerine tanıtmak mantıklı olacaktır. Sonuçta, ziyaretçileriniz web sitenizin içeriği ile ilgileniyorsa, video içeriğinize de ilgi gösterebilirler.

Bu, ziyaretçilerinizin doğrudan web siteniz üzerinden YouTube videolarınızı izleyebileceği, beğenebileceği ve kanalınıza abone olabileceği anlamına gelir.

3. YouTube Oynatma Listelerinizi Web Sitenizde Gösterin

Web sitenize YouTube videoları eklemenin yanı sıra, oynatma listeleri ile daha hedefli videoları sergileyebilirsiniz.

Dahası, izleyiciler web sitenizden ayrılmadan videolarınızı beğenebilir ve kanalınıza abone olabilirler, böylece sitenizle daha uzun süre etkileşimde kalabilirler.