Yöntem Kolejinde, Yazar Hasan Başdemir öğrencilerle buluştu


Afyon’da Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Hasan Başdemir, Yöntem Koleji öğrencileriyle buluşarak, okudukları eserler hakkındaki soruları cevapladı.

Hem Yaka Yerleşkesindeki hem de Selçuklu Yerleşkesindeki 5, 6 ve 7. Sınıf öğrencileriyle yapılan söyleşide öğrenciler, okudukları eserlerle ilgili sorular da sordu.

yontem-kolejinde-yazar-hasan-basdemir-ogrencilerle-bulustu.jpg

Eğitimci-Yazar Hasan Başdemir konuşmasında Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı’ya teşekkür ederek, “Türkiye genelinde pek çok okula gittim ama bu kadar üst düzey öğrenci profilini ilk defa görüyorum. İmkânım olsa onlarla saatler geçirebilirim. Özel okul olmasına rağmen her biri çok saygılı, bilgili ve ne istediğini bilen çocuklardı. Bir kez daha anladım ki vatanımızın geleceği emine ellerde. Bu güzel ortamı bana sağlayan ve öğrencilerle buluşturan değerli okul idarecilerine, Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı Hoca’ma misafirperverliği için çok teşekkür ediyorum” dedi.

yontem-kolejinde-yazar-hasan-basdemir-ogrencilerle-bulustu-001.jpg

Yöntem Koleji’nde, Her Yıl 40 Roman Okutuluyor

Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı okullarında her yıl öğrencilerine 40 roman okuttuklarını belirterek, “Biz, okul olarak 5, 6 ve 7. Sınıflarımıza her yıl 40 roman okutuyoruz. Bir yıl önceden büyük bir titizlikle seçtiğim romanları öğrencilerimiz keyifle okumaktadır. Roman seçerken özellikle Eğitimci-Yazarların eserlerine çok önem veriyorum. Çünkü bu eserler sahadaki insanların kaleminden çıkıyor. Özellikle Hasan Başdemir gibi on parmağında on marifet olan insanların eserleri bana göre bir hazinedir. Çocuklarımızın ne istediklerini çok iyi biliyor Hasan Hoca’m. Hasan Başdemir Hoca’mın yanı sıra yine Eğitimci-Yazar olan Barış Ünlü Hoca’m, Metin Mete Hoca’m, Emel Can Hoca’m ve adını sayamadığım tüm değerli kalemlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

yontem-kolejinde-yazar-hasan-basdemir-ogrencilerle-bulustu-003.jpg

yontem-kolejinde-yazar-hasan-basdemir-ogrencilerle-bulustu-002.jpgSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*