Mobil

Xiaomi Yeni Hızlı Şarj Teknolojisi ile, 4.000 mAh Bataryayı 17 Dakikada Doldurabilecek!

Hızlı şarj teknolojisi alanında birçok teknoloji şirketinin birbirleriyle yarış içinde olduğu inkar edilemez bir gerçek. Fakat Xiaomi’nin çığır açan hızlı şarj sistemi; çıtayı Everest’e kadar yükseltti.  17 dakika gibi oldukça kısa bir süre içerisinde 4.000 mAh bataryayı şarj etmeyi başarabilen Super Charge Turbo isimli yeni teknoloji; rekabet ortamını yerle bir edecek gibi görünüyor. 100 W’luk yeni hızlı şarj sistemine dair detaylar sizlerle.

Çin merkezli teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi; 100 W güce ulaşan yeni hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Üretime hazır olan sistem, şirketin tanıtım görsellerindeki detaylar ile kullanıcılarına sunuldu. Öte yandan hızlı şarj sistemine ait bir video; sosyal medyada viral hale geldi.

Şu anda piyasada bulunan en hızlı şarj performansı 65 W gücü ile Oppo Reno Ace’da. Xiaomi’nin 100 W gücü ile kıyaslayınca; ortaya çok büyük bir fark çıkıyor. 65 W gücüyle gündeme bomba gibi düşen Oppo Reno Ace’ı hatırlayacak olursak; Xiaomi, uzun süre konuşulacağa benziyor.

Weibo aracılığı ile yapılan paylaşımda; Xiaomi’nin süper hızlı şarj sistemine ‘Super Charge Turbo’ ismini verdiğini görüyoruz. Yeni şarj sisteminin henüz hangi cihaz ile geleceği belli olmasa da; söylentiler arasında Xiaomi Mi Mix 4 yer alıyor.

Xiaomi’nin ‘Super Charge Turbo’ ismini verdiği sistemin test videosu; çok kısa süre önce sızdırıldı. Yayınlanan test videosuna göre; yeni hızlı şarj sistemi; 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olan cihazı yalnızca 17 dakikada %100 doldurmayı başarabiliyor.

İşte Super Charge Test Videosu

Bir önceki yazımız olan TikTok Yine Rekor Kırdı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı