Teknoloji

x3daudio1_7.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

x3daudio1_7.dll Hatası

.dll hataları günlük bilgisayar kullanımında, indirilen bir yazılımı açarken ya da oyun kurulumu yaptıktan sonra karşımıza çıkan çözümü basit olan hatalardır.

.dll hatalarının oluşmasının tek sebebi sisteminizde bulunan oyun ya da program, yazılımı açabilmek için gerekli olan .dll dosyasının bozulmasından ya da var olmamasından kaynaklıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en kolay ve basit yolu ise; sisteminize uyumlu olan eksik .dll dosyasını indirerek sistem klasörüne atmaktır.

x3daudio1_7.dll hatası, Skyrim, Metro 2033, WRC 3: FIA World Rally Championship oyunlarının yanı sıra yeni çıkan PUBG Lite’da da yaşanmaktadır.

Sorunu çözebilmek için öncelikle Google’a ya da kullandığınız arama motoruna girerek X3DAudio1_7.dll dosyasını aratarak bilgisayarınıza uygun olanı indirin. Örneğin bilgisayarınız 32 Bit ise 32 Bit, 64 Bit ise 64 Bit indirin.

Ardından x3daudio1_7.dll dosyasını bilgisayarınıza girerek sistemin kurulu olduğu klasörü açın ve ardından Winddows klasörüne giriş yaparak System32 klasörünü bulun ve bu dizine x3daudio1_7.dll dosyasını yükleyin. Eğer dosyanın var olduğuna dair uyarı alıyorsanız, eski dosyayı silerek yeni x3daudio1_7.dll dosyasını yükleyin. Ayrıca klavyenizde Windows ve R tuşuna aynı anda basarak çalıştır penceresini açın ve aşağıda bulunan kodu açılan pencereye yapıştırın ve işlemi tamamlayın.

regsvr32 X3DAudio1_7.dll

Tüm bu işlemleri doğru şekilde tamamlayarak, bilgisayarınızı yeniden başlatarak hata veren uygulamayı çalıştırın, artık hata almıyorsanız; sorununuz çözülmüş demektir.

Bir önceki yazımız olan Windows Giriş Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı