Mobil

WhatsApp’ın Gizlilik Ayarlarındaki Büyük Yenilik!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp gün geçtikçe gelişmeye, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Nisan ayında farklı bir gizlilik güncellemesi ile gündeme gelen WhatsApp bu kez kullanıcıların aylardır beklediği özellik konusunda yenilikler sundu.

WhatsApp sohbet gruplarına yönelik getirilen bir önceki güncellemede kullanıcılar, yalnızca Herkes, Sadece Kişilerim ya da hiç kimse seçeneklerinden birini seçerek; gruba alınma ayarlarını değiştirebiliyorlardı. Yeni gelen güncelleme ile WhatsApp kullanıcıları; Herkes, Kişilerim ya da Hiç Kimse seçeneklerine ek olarak sadece kendi belirlediğiniz kişilerin gruplara eklemesini engelleyebilecek.  

Henüz yeni olan bu özellik sayesinde, tanımadığınız, rehberinizde olmayan, konuşmadığınız ya da istemediğiniz kişilerin sizi herhangi bir WhatsApp grubuna eklemesini engelleyebiliyorsunuz. Kullanıcı deneyimine ve güvenliğine oldukça önem veren WhatsApp, hangi kişilerin sizi WhatsApp grubuna alacağına sizin karar vermenize olanak tanıyor.

Hiç şüphesiz WhatsApp kullanıcılarının en muzdarip olduğu konulardan birisi de, hiç tanımadıkları WhatsApp kullanıcıları tarafından herhangi bir gruba alınmak. Çoğu zaman rahatsızlık veren bu durum, WhatsApp’ın gözünden kaçmamış olacak ki yeni güncelleme çok kısa süre içerisinde ikinci kez yayınlandı. Kullanıcılarını sevindiren güncelleme ile WhatsApp, bir kez daha kullanıcılarının isteklerine ve gizliliğine önem vererek neden en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olduğunu kanıtladı.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi nasıl aktif hale getirilir?

Yeni gelen bu WhatsApp grup gizlilik güncellemesini aktifleştirebilmek için akıllı telefonunuzdan resmi WhatsApp uygulamasını açın ve sırasıyla;

Ayarlar sekmesine giriş yaparak, hesaplar yazılı bölüme dokunun. Ardından Gruplar sekmesine giriş yapın ve sizi kimlerin WhatsApp gruplarına ekleyebileceğini seçin.

İlk yayınlandığı zamanlarda WhatsApp grup gizlilik ayarları yalnızca belli bölgelerde test amaçlı kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise tamamen hazır olan güncelleme, eklenen birkaç yeni ayar ile tüm WhatsApp kullanıcılarının deneyimine sunuldu.

Bir önceki yazımız olan ZTE’den 2 Yeni Akıllı Telefon: Blade A7 Prime ve Blade 10 Prime tanıtıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat