Türkiye’nin en iyi dizileri belirlendi!


9.BEHZAT Ç

Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Canan Ergüler Seda Bakan, Ege Aydan, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berke Üzrek, Berkan Şal, Ayça Eren, Nejat İşler, Sezin Akbaşoğulları, Engin Öztürk olduğu dizi 2010-2013 yıllarında Star Tv ‘de yayınlanmıştır. Daha sonra ise dijital platform olan Blu Tv’ye transfer olan dizi 2019 yılından bu yana hala devam etmektedir.

DİZİNİN KONUSU NE?

Behzat Ç., polis akademisinden 1985’te mezun olmuş fakat arkadaşları meslekte yükselirken aldığı cezalardan dolayı aynı mevkide kalan ve şuan cinayet masasında görevli bir polistir. Yazılı kanunları hiçe saymasıyla ünlü Behzat Ç., adaleti vicdanın sesine göre sağlamayı ilke edinir.

Ayrıca özel hayatında yaşadığı travmalar, işini de doğrudan etkilemektedir. İnsanlara karşı güvensiz, ikili ilişiklilerinde tutarsız ama samimi bir karakter çizen Behzat Ç’nin yaşamında en çok değer verdiği insan ise, kızı Berna’dır. Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç., hem anlattığı hikayeler, hem de anlatım tarzıyla, yerli polisiye dizileri arasında yeni bir atmosfer ve üslup yaratma yolunda emin adımlarla ilerliyor…Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*