Mobil

TikTok’ta Sosyal Ticaret Dönemi Başlıyor


Kullanıcılara kısa video klipler çekmek için imkan tanıyan TikTok platformunda sosyal ticaret dönemi başlıyor. Bu süre zarfından sonra TikTok kullanıcıları profillerine e-ticaret sitelerinde bulunan satış kanallarının bağlantılarını ekleyebilecekler.

Dünya genelinde bir milyardan fazla indirilen video paylaşım platform uygulaması TikTok hem gelir kaynağı olarak hem de kullanıcı sayısı anlamında inanılmaz bir seviyeye çıkmıştır. Son döneme bomba gibi düşen sosyal medya platformu özellikle influencer’ları ve e ticaretle ilgilenen insanları bir hayli mutlu edecek bazı yenilikler ole karşımıza çıktı. TikTok Çinli teknoloji devi ByteDance tarafından geliştirilmiştir.

TikTok bundan sonra kullanıcılara profillerine e-ticaret sitelerindeki satış kanallarının bağlantılarını diledikleri gibi eklemelerine imkan sağlayacak. Şirket ayrıca izleyicilerini alışveriş sitelerine kolaylıkla yönlendirme seçeneği de sunacak. Bir milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan TikTok alışveriş özelliklerini geniş kitlelere kabul ettirdiği şekilde e-ticaretin yeni ilgi odaklarından biri olabilir.

TikTok’un en büyük satış pazarlarından biri olan Çin Hindistan, Güneydoğu ve Çin gibi birçok ülkede sosyal ticaret günden güne daha popüler bir hale geliyor. Ve birçok geleneksel e-ticaret oyuncularına meydan okuyor.

TikTok’un yeni özelliği ile en büyük rakibi Instagram’ın beğenileri gizlemeye başladığı bir zamanda geldi. Facebook adı altındaki platformun bu kararı influencer’larla yaptığı anlaşmalarda erişim oranını gözlemleyen reklam verenleri oldukça memnun etmişti. Sosyal ticaret dönemini başlatan TikTok yeni özellikleri ile kendi tarafına daha fazla reklam veren çekmeyi planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook, Instagram'ın Sevilen Özelliğini Kendisine Uyarlıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat