Mobil

TikTok Yine Rekor Kırdı!

Çekilen videolarla oldukça eleştirilen ve sık sık gündeme gelen; global anlamda gün geçtikçe çok büyük kitlelere ulaşan TikTok yeni bir rekora imza attı.

İndirme sayısı milyarlara ulaştı

Türkiye’de ve Dünya’da oldukça hızlı bir şekilde kullanıcı sayısı artan TikTok, diğer sosyal medya mecralarında ve gündemde en çok konuşulan uygulama haline geldi. Kullanıcı sayısının artışı ile doğru orantıda gelirleri de artan TikTok’un indirilme sayısı milyonları aşıp; milyar seviyesine geldi.

Yalnızca iOS ve Android cihazlara indirilebilen; kısa video paylaşım sitesi TikTok, 1 Milyar indirmeyi aşarak 1.6 Milyar indirme sayısına ulaştı. TikTok, birinci sırada WhatsApp’ın olduğu en çok indirilen uygulamalar arasında 3. Sıraya yerleşti. TikTok yalnızca 2019 senesinde elde ettiği 614 milyon indirme sayısı ile; 2018 yılına nazaran yüzde 6’lık bir büyüme kaydetti.

TikTok’un en çok indirildiği ülkeye baktığımızda ise; TikTok’u en çok indiren ve en aktif kullanan ülke; Hindistan. TikTok’un doğduğu ülke Çin ise; 173 milyon indirme ile ikinci sırada yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi A3 Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat