Mobil

Telefonlarda Yapay Zeka

Gelecekte dünyayı şekillendirecek en büyük teknolojik trend olacak yapay zekanın akıllı cihazlara entegrasyonunu

Gelecekte dünyayı şekillendirecek en büyük teknolojik trend olacak suni zekanın akıllı cihazlara entegrasyonunu

International Data Corporation (IDC) doğrultusundan yayınlanan Küresel Mobil telefon İzleme raporuna göre küresel akıllı telefon satışları 2016 senesi sonucunda 1.45 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, akıllı telefon satışlarında 2015 senesine oranla yüzde 0.6’lık bir artış olduğunu gösterdi. Sektörde yıllardır süren süratli büyümenin sonrasında akıllı telefon sektöründe beklenilen muhtemel artış gözlenemedi. Büyüme hacminin yine hızlanması endüstride oyunun kurallarının değişmesi gerekliliğini gösteriyor.

Huawei, bugünümüzde ve ileride dünyayı şekillendiren en büyük teknolojik trend olan suni zekanın akıllı cihazlara entegrasyonunu sağlayarak, endüstrideki değişimin ilk ve tek hamlesini gerçekleştiriyor.

Yapay zekanın akıllı telefonlara entegrasyonu ile birlikte kullanıcıların akıllı cihazlar ile olan etkileşiminde devrimsel farklılıklar yaşaması bekleniyor. Kullanıcılar amacıyla yaşamı daha akıllı ve basit duruma getirecek görülmemiş bir bilgi idaresi mimarisini meydana çıkaracak.Yapay zekalı cihazların, kullanıcı davranışlarını anlaması, kullanıcı greksinimlerini öngörerek gerçek vakitli olarak yanıt verebilmesi bundan sonra imkânsız değil. Yapay zekalı cihazların derin anlama, proaktif hizmet kapasitesi ve yaşam boyu öğrenme gibi becerileri, yaşamımızı değiştirecek teknolojik özellikler olarak görülüyor.

IDC’ye göre, suni zeka teknolojisinin yaşamımıza dahil olmasıyla eş güdümlü 2020 senesine kadar suni zekalı cihazların piyasa payının 8 milyar dolardan 47 milyar dolara yükseleceği öngörülüyor.

Bir önceki yazımız olan Nokia 8 Satın Almak için 8 Neden başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat