Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsar?


Tamamlayıcı sağlık sigortası, mevcut sağlık sigortanızın kapsamını genişleten özel bir sigorta türüdür. Özellikle sağlık sigortanızın karşılamadığı masrafları karşılaması açısından avantaj sunar. Tamamlayıcı sağlık sigortası, acil bir kaza ya da hastalık durumunda anlaşmalı özel hastanelerde tedavi olabilmenizi sağlar. Bu sigorta kapsamında; kanser, böbrek yetmezliği, romatizma gibi hastalıklar bile yer alır. Ayrıca ayakta tedavi gerektiren hastalıklar da bu sigorta kapsamında karşılanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

SGK’ye bağlı sigortalı kişilerin, anlaşmalı özel hastanelerde herhangi bir işlem farklı ödemeden sağlık hizmeti almasını sağlayan sigorta türüne, tamamlayıcı sağlık sigortası adı verilir. Bu sigorta, SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından aldığınız tedavinin masraflarının ve sağlık giderlerinizin karşılanmasını sağlar. Bir başka deyişle, özel hastanelerde uygun fiyata sağlık hizmetine erişmenizi sağlayan devlet destekli bir sigorta türü olarak da tanımlanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Allianz Sigorta, 64 yaşınıza kadar bu sigorta poliçesini yaptırabilmenizi sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı; yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı olmak üzere ikiye ayrılır. Ayrıca bu sigortaya ek alacağınız teminatlarla poliçenizin kapsamını da genişletebilirsiniz. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası alırsanız; ana teminat olarak şunlara sahip olabilirsiniz:

 • Ayakta Tedavi Teminatı: Tedavi süresi 24 saatten kısa olan ve ayakta tedavi edilebilen hastalıkların masraflarını karşılar. Bu teminatın içinde röntgen, MR, tomografi, fizik tedavi ve laboratuvar tetkikleri gibi hizmetler yer alır.
 • Yatarak Tedavi Teminatı: Hastanede 24 saat ve üzeri süreyle yatmanız gerektiğinde tedavi masraflarınız, bu teminat kapsamında karşılanır. Ameliyat ücretleri, refakatçi giderleri, ameliyat öncesi ve sonrası kontrol masrafları, diyaliz, radyoterapi, kemoterapi ücretleri bu teminat kapsamındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarının Teminat Dışı Kalan Durumları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama işlemi ile poliçenizde bulunan teminatları öğrenebilirsiniz. Bu sayede hangi hizmetlerden yararlanabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Çünkü poliçelerin kapsamı, ek teminatlara göre değişiklik gösterir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında kapsam dışı kalan durumlar şu şekildedir:

 • Sigorta poliçesini yaptırırken sahip olduğunuz hastalıklar kapsam dışıdır.
 • SGK’nin sağladığı Genel Sağlık Sigortası’nın aktif olmadığı dönemlerdeki sağlık giderleri poliçe kapsamında değildir.
 • SGK ile anlaşması olmayan hastaneler, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı dışındadır.
 • Teminat limitini ve poliçede belirtilen tedavi adedini aşan ayakta tedavi masrafları, kapsam dışıdır.
 • Diş muayenesi, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almaz.
 • Gözlük camı, çerçevesi ve lens masrafları kapsam dışındadır.
 • Yurt dışındaki tedaviler tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değildir.
 • Anlaşmasız ambulanslar, kapsam içinde yer almaz.
 • Estetik cerrahi işlemler, kapsam dışıdır.

Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler listesi için hemen Allianz Sigorta ile iletişime geçebilir ve sigortanızı kullanabileceğiniz yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan faktörler vardır. Bu sigorta zorunlu olmadığı için sigorta şirketleri, farklı fiyatlar sunar. Tamamlayıcı sağlık sigortası için Allianz’ı tercih ederek hem uygun fiyatlı teminatlara hem de ayrıcalıklı hizmetlere erişebilirsiniz. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları üzerinde etkili olan faktörler ise; poliçenin süresi, poliçe kapsamında bulunan teminatlar, poliçeyi kimin satın aldığı gibi kriterlerdir. Eğer düzenli olarak poliçenizi yeniletirseniz, tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi avantajından yararlanabilirsiniz. Allianz özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerini, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanamaz?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu sigortadan faydalanamayacak kişiler şunlardır:

 • Aktif bir SGK sigortasına sahip olmayan kişiler
 • SGK borcu bulunanlar
 • Poliçede belirtilen üst yaş sınırını geçmeyenler (Allianz Sigorta için bu üst sınır, 64’tür.)

Tamamlayıcı sağlık sigortası hesaplaması, özellikleri, avantajları gibi konularda bilgi sahibi olmak için hemen Allianz Sigorta ile iletişime geçebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası teklif al seçeneğine tıklayarak kendinize uygun koşullardaki sigortanın fiyatını öğrenebilirsiniz.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*