Teknoloji

Sony WH-1000XM3 İnceleme

Müzik dinlemeyi çoğu insan sever. Hatta bazı insanlar sadece müzikle yatıp müzikle kalkarlar. Durum böyle olunca da kulaklık sektörü bir hayli gelişiyor.

Müzik dinlemeyi çoğu insan sever. Hatta bazı insanlar sadece müzikle yatıp müzikle kalkarlar. Durum böyle olunca da kulaklık sektörü bir hayli gelişiyor. Üstelik çok daha farklı yenilikler sunarak bu gelişmeyi sürdürüyor. Son zamanların trendi olan kablosuz kulaklıklara yepyeni modeller eklenmeye devam ediyor. Bunlara en iyi örnek ise tabii de Sony firmasından geliyor. Kulaklık yapmadaki başarısını en yeni ürünlerinden biri olan Sony WH-1000XM3 ürünü ile devam ettiren Sony, bu modeliyle müşterilerine harika bir deneyim yaşam fırsatı sağlıyor. Sony’nin bu seri üzerinden çıkardığı üçüncü kulaklık olan bu kulaklık, diğer iki kulaklığa yani Sony WH-1000XM2 ve Sony WH-1000XM1 modellerine göre daha hafif ve daha sade ve zarif bir tasarıma sahip bir model. Kendinden bir önceki model olan Sony WH-1000XM2 modeline göre 23 gram daha az ağırlıkta. Böylelikle yanınızda taşırken yükünüzden biraz olsun azaldığını hissedebiliyorsunuz. Kulağı kavrayan kısımlarda da biraz daha geliştirilmeye gidilen model birçok eleştirmenden olumlu dönüşler almakta.
Sony WH-1000XM3 Özellikleri
Bu kablosuz kulaklık sizlere gümüş ve siyah renk seçenekleriyle geliyor. Almaya karar verdiğinizde dilediğiniz rengi seçmekte özgürsünüz. Bu modelde, diğer modellerin aksine microUSB yerine yeni nesil olan USB-C port kullanılmış durumda. Böylelike bluetooth kulaklığınızı çok daha hızlı bir şekilde şarj edebilme şansına sahip oluyorsunuz. Şarj konusuna gelmişken şunu da belirtmekte fayda var. Eğer kullanımı sürdürürken şarjının bitmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız üzülmenize gerek yok. Çünkü yanında gönderilen 1.2 metre uzunluğuna sahip kablosu sayesinde müzik dinleme keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Böylelikle müzik keyfiniz hiç yarıda kalmayacaktır. Cihaz üzerinde sol kulak ünitesinde ise 2 düğme bulunmaktadır. Bu düğmelerin birisi sayesinde güç ve bluetooth işlevini görebiliyorsunuz. Sony WH-1000XM3 kablosuz kulaklığı diğer düğmesi ise gürültü engelleme seçeneğini karşılıyor. Böylelikle istediğiniz anlarda gürültü engelleme seçeneğiyle kendinizi bulunduğunuz ortamdan soyutlayıp, kendi kendinize kalıp müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer kulak ünitesinde ise USB-C portu bulunmakta. Peki müzik değiştirme ve ses açıp kapama gibi özellikler nerede? Tabii ki de yine sağ kulak ünitesinde bulunuyor. Birkaç parmak hareketiniz sayesinde dinlediğiniz müziği değiştirebilirsiniz. Bunun yanında yine birkaç farklı parmak hareketi sayesinde müziğin sesini yükseltip, alçaltabiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuza ulaşmanıza gerek kalmadan direkt olarak kulaklık üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilme şansına sahipsiniz.
Diğer Teknik Özellikleri
Sony WH-1000XM3 teknik özellikleri elbette bunlarla sınırlı değil. Bunların yanında ses kalitesine de değinmek gerekiyor. Sony birçok diğer kulaklığında olduğu gibi bu kulaklığında da çok başarılı işler çıkartmış diyebiliriz. Derin ve etkili baslar, kulak tırmalamayan mid ve ince sesler çok güzel bir şekilde sizlerle buluşuyor. Dinlediğiniz müzik türü ne olursa olsun sizin dinlediğiniz tür için en iyi şekilde ses iletimi gerçekleştirme garantisi sunuluyor. Bunun yanında Sony WH-1000XM3 gürültü engelleme özelliği ürünün en dikkat çeken özelliklerinden birisi. Çünkü bu özelliği sayesinde ciddi anlamda dışarıdaki sesleri kesip sizi sizinle bırakabiliyor. Bu özelliği açıp kapamanız için gereken tuş ise sol kulak ünitesi üzerinde bulunuyor. Pil konusuna gelecek olursak Sony WH-1000XM3 pil ömrü tam şarj edildiğinde ve gürültü engelleme özelliği aktif olarak kullanıldığında size 30 saat kesintisiz müzik dinleme şansı veriyor. Gürültü engelleme modunu kullanmadığınızda ise size +8 saatlik bir kullanım ömrü daha sunuyor. Cihazın pilini tam doldurmak için 3 saat şarj edilmesi gerekiyor. Hızlı şarj seçeneği sayesinde ise 15 dakika kadar bir sürede 5 saatlik pil ömrü sağlanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Iphone 11 Çıkıyor. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. teşekkürler ben şahsen markettten 20 liraalık kulaklık aldım onu kullanıyorum senelerdir 🙂 🙂 bir kulaklığa o kadar para vermek biraz mantıksız geliyor ama bu benim düşüncem tabi bilgilendirmenizden ötürü teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı