Teknoloji

Snapchat’in Yeni Özelliği 3 Boyutlu EfektNedir ?

Uzun süredir adından söz ettirmeyen, güncelleme ve yenilik yapmayan popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, üç boyutlu kamera modu ile, kullanıcılar Snap çekimlerine derinlik ekleyebilecek.

Instagram ile kıyasıya rekabeti kaybeden ve uzun süredir atak yapmayan Snapchat, bünyesine eklediği üç boyutlu efektler ile,selfie çekimlerine yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Ne yazık ki üzülerek söylüyoruz, Snapchat’ın yaptığı açıklamaya göre şimdilik bu özelliği kullanabilmek için sadece iPhone X ve daha yeni bir iPhone modeli kullanıcısı olmanız gerekiyor.

Üç boyutlu kamera modu ve snap çekimleri için yeni eklenen birkaç tane üç boyutlu efekt bulunuyor. Öncesinde efektleri seçtiğiniz menüden aynı zamanda üç boyutlu filtreleri de kolaylıkla seçebilirsiniz. Efektler aynı zamanda üç boyutlu fotoğraflarda da etkileşime geçebilerek kullanıcılara ilginç deneyimler sunuyor.

Snapchat, bir süre öncesinde de Spotify’da dinlenen şarkıları anlık olarak paylaşabilmeyi sağlayan yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Son zamanlarda aktif bir biçimde yeni özellikler ve güncellemeler sunan sosyal medya uygulaması Snapchat, kaybettiği tatüye yeniden ulaşmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Snapchat, bugüne kadar yayınladığı güncellemeler, efektler ve filtreler ile kullanıcıların ilgisini ve beğenisini topladı. 3 boyutlu selfie adı verilen yeni güncellemesi ile hiç şüphesiz dikkatleri üzerine toplamayı yeniden başaracaktır.

Bir önceki sene, Snapchat’in ezeli rakibi Instagram’ınhikaye paylaşma özelliği eklendikten sonra Snapchat’in ser bir düşüş yaşaması inkar edilemez bir gerçekti. Dans eden sosisli filtresi ile ani bir yükseliş yakalamasına rağmen, Snapchat hala eski statüsüne ulaşmış değil.

Bitmoloji özelliğive üç boyutlu efekt sayesinde, halihazırda Snapchat’te  varolan resminiziSnapchatbünyesinde bulunan yeni filtreler ile birlikte animasyonlu ve üç boyutlu bir şekle getirebilir, hikayenize ekleyip arkadaşlarınıza özel olarak da gönderebilirsiniz. Şuanlık sadece bir kaç tane üç boyutlu efekt olsa da, ilerleyen zamanlarda ve gelecek yeni güncellemeler ile bu efekt sayısının artacağını düşünüyoruz.

Snapchat, yeni gelen özelliğin ve yeni efektlerin sadece Apple cihazlar ile kullanılabileceğini vurgularken, Android kullanıcılarının ise ilerleyen zamanlarda bu özelliğe sahip olacaklarını söylüyor. Şimdilik Android kullanıcıları sadece paylaşılan videolardan görüntüleyeyebilecek lakin ilerleyen dönemlerde ise bu özellik çok daha fazla kullanıcının hizmetine sunulacak.

Bir önceki yazımız olan iPhone SE 2’nin Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat