Seydişehir’de ekonomik refahı ve istihdamı yükselteceğiz


31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçime hazırlık süreci devam ediyor. Seydişehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Aday Adayı olan Eğitimci Mahmut Zengin, Sevdamız Seydişehir diyerek yola çıktı. Seydişehir’de ekonomik refahı ve istihdamı yükseltmek istediklerini söyleyen Mahmut Zengin, “Her zaman her yerde dediğim gibi Sevdamız Seydişehir diyerek yola çıktık. Bu memlekette büyüdük şimdi memleketimizi büyütme zamanımız geldi. Seydişehir bilindiği üzere bölgenin en cazip ilçesidir. Kaplıca ve kış turizminin tam merkezi, deniz turizminin geçiş güzergahı olmasına rağmen potansiyelinin tam olarak kullanılmadığının yıllardır farkındayım. Ayrıca turizm demek bölge halkının ve esnafın ekonomik refahı demektir. Benim ilk amacım turizmi canlandırarak hemşehrilerimizin ekonomik refahını ve istihdamını yükseltmek olacaktır” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR CAZİBE MERKEZİ OLUŞTURMA HEDEFİNDEYİZ”

En öncellikli hedeflerinin insan odaklı çalışmak olduğunu belirten Zengin, “İnsanı yaşat ki Devlet Yaşasın düsturuyla hareket ederek hemşehrilerimizin tüm sıkıntılarında yanlarında olma gayesindeyiz. Şehrimizin önemli sorunlarından olan gençlerin de sürekli olarak dile getirdiği aktivite ve eğlence alanlarının olmayışıdır. Şehrimize en yakın zamanda bölgenin en büyük alışveriş ve eğlence merkezinin yapılmasını sağlayarak tüm aktiviteleri bir arada toplayıp insanların yaşam koşullarının iyileştirilmesini sağlayacağız. Bu çalışmayı da günde binlerce aracın geçtiği Seydişehir-Antalya Yolu üzerinde yaparak büyük bir cazibe merkezi oluşturma hedefindeyiz. Ekibimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda istihdama çok büyük katkısı olacağı, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekeceği noktasında hemfikiriz” diye konuştu.

“SEYDİŞEHİR’İ ULUSLARARASI DÜZEYDE TANITACAĞIZ”

Seydişehir’i uluslararası düzeyde tanıtacaklarını ifade eden Zengin, “Tabii ki çalışma hayatında ekip çok önemlidir. Çünkü tek başınıza her şeye hâkim olmaya kalkarsanız, hiçbir şeyi doğru yapamazsınız. Her birime ait profesyonellerle, bu işi hakkıyla yapabilecek işinin ehli çalışma arkadaşlarımızla Seydişehir’imizi daha ileri seviyeye taşıyacağız. Bunların dışında proje çalışmaları için ayrı bir ekibimiz var. Yılların verdiği yöneticilik tecrübelerimizi en üst seviyede tutarak şehrimizi bir marka haline getireceğiz. En önemli eksiklik olarak gördüğümüz Dış İlişkiler Müdürlüğünü kurarak kardeş şehir projelerini hayata geçirip uluslararası düzeyde şehrimizi tanıtacağız” dedi.

MAHMUT ZENGİN KİMDİR?

1970 Arvana yeni adıyla Çatmakaya Mahallesi Seyitharun Mahallesinde doğan Mahmut Zengin, ilk okul, ortaokul ve lise öğrenimini Seydişehir’de tamamladı. Fatih Kur’an Kursunda hafızlık eğitimi alarak hafız olan Zengin. Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olarak Karaman ve Konya’da çeşitli okullarda öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü, Konya-Altınekin İlçe Milli Eğitim Müdürü ve son olarak Konya İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den Seydişehir Aday Adayı oldu.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*