Teknoloji

SEINFELD NETFLİX İLE GERİ Mİ GELİYOR ?

Seinfeld ne zaman yayınlanacak ?

Beş yıllık sözleşme karşılığında dizinin yayın haklarını satın alan Netflix, Seinfeld’in 2021 yılında bütün bölümlerini yayınlayacak.

Emmy ödüllü Seinfeld, 1989 ve 1998 yıllarında 9 sezon yayınlanan, en popüler komedi dizilerinden biriydi. Netflix’in dizinin tüm haklarını satın almasıyla 9 sezon 180 bölüm 2021 yılında dev platform Netflix’de izleyicileriyle buluşacak.

Netflix’in Seinfeld dizisinin haklarını alabilmek ödeme yaptığı tutara ilişkin şuanlık net bir bilgi bulunmamakta. Lakin, sızdırılan bilgilere bakılacak olursa, Seinfeld dizisinin her bir bölümüne 875 bin dolar yani yaklaşık 5 Milyon Türk Lirası, Seinfeld dizisinin tüm bölümleri için ise yaklaşık 160 milyon dolar yani Türk Lirasi ile 905 milyon TL  söylentiler arasında.

Seinfeld, 4K çözünürlük seçeneği ile Netflix kütüphanesinde yerini alacak. 2021’de yayınlanacak olmasının sebebi ise Seinfeld dizisinin yayın haklarının şuanda Hulu’da olması. 2020 yılında Friends dizisinde ve 2021’de de The Office dizisinin Netflix’e veda edecek olması, netflixin güçlü bir yapım arayışına girmeye sürükledi. Netflix’in Seinfeld hamlesiyle, açığı kapatıp kapatmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Jerry Seinfeld ve Seinfeld dizisi

Jerry Seinfeld, tamamen kendisinden esinlenerek yarattığı diziye kendi ismini vererek, adının çok daha fazla anılmasını sağladı.

Dizi genel olarak, gece klüplerinde stand up gösterileri yapan Jerry, lise arkadaşı George ve eski kız arkadaşı Elaine ve komşusu Kramer’in ilginç ve maceralarla dolu hayatlarını konu almaktadır.

Tam tamına 13 yıldır “en zengin komedyen” ünvanını elinde tutan Jerry Before Seinfeld, komedi branşında neredeyse milyarder olacak tek kişi. Öyle ki, Jerry Seinfeld dizinin yayınlandığı dönemlerde 200 milyon$ üzeri servete ve 20 Porsche’a bu dizi sayesinde kavuşmuştur. 1990’lı yıllarda yayımlanan dizi, Amerika’nın en başarılı dizileri arasında yer alıyor. Dizideki bir çok karakter, efsaneleşmiş durumda. 90’ların Amerikasını gözler önüne seren dizi, belki de gerçekçiliği sayesinde bu kadar sevilmiştir.

Ekstra bilgi: Bazı kaynaklarda, Seinfeld dizisinin final bölümünün yayımlandığı saatlarde, NewYork sokaklarının boş olduğu söz edilir. Herkesi ekran başına kitleyen Seinfeld dizisi, finaliyle üzdüğü kadar, Netflix’e gelecek olmasıyla da sevindirmiştir.

Bir önceki yazımız olan Youtube Premium Ne Kadar? Avantajları Neler? başlıklı makalemizde youtube premium hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat