Teknoloji

Samsung’un Yeni Telefonu Galaxy Note 11’de Ön Kamera Olmayacak Mı ?

Samsung’un Note serisinin son telefonu Note 10 henüz geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Galaxy Note 10 tanıtımının üzerinden kısa süre geçmesine rağmen Note 11 hakkında bir takım söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Samsung’un Galaxy Note 11 modelinde ön kameraya veda etmeye hazırlandığı da söylentiler arasında.

Galaxy Note 10’un çıkışının ardından Kore merkezli teknoloji devinin yeni bir döneme geçiş yaptığını söyleyebiliriz. Lakin bu dönüşüm büyük çapta değil. Samsung, cihazlarında bulunan birçok eski özelliği yeni özelliklerle bir araya getirerek takdire şayan bir iş çıkararak beğenileri toplamayı başardı.

Galaxy Note 11 Ekran Altı Gizli Kamera İle Gelebilir!

Bazı basın kaynaklarının haberine göre, Galaxy Note 11 modelinde ekran altı kamerası kullanılabilir. Günümüz Amiral Gemisi cihazlarda sıklıkla kullanılan çentik ekran tasarımı, Samsung tarafından pek tercih edilmiyor. Samsung, kullanıcılarına tamamen çerçevesiz ve sonsuz bir ekran deneyimi sunmayı planlıyor lakin ön kameralar, konumları gereği buna izin vermiyor. Samsung, Note 11 serisinde ön kamerayı ekranın altına konumlandırarak sonsuz bir ekran deneyimi sunarak bu tasarımın öncüsü olabilir.

Bazı kaynakların yayınladığı haberlere göre Samsung’un bu teknolojiyi Amiral Gemilerinden önce orta segment bir telefonda test edeceği, sonrasında Galaxy Note 11’de kullanacağı belirtiliyor.  Bunun sebebi ise oldukça yeni olan bu teknolojinin ilk etaplarda kusurlu olabileceği ihtimali. Yeni kamera tasarımı orta segment telefonda başarılı olduğu taktirde Amiral Gemilerinde de göreceğiz.

Galaxy Note 11’in Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Galaxy S7 serisinden beri kameralarında aynı sensörleri kullanan Samsung, Note 11 ve gelecek diğer Amiral Gemisi cihazlarında da bu kamera sensörlerini kullanmaya devam edecek gibi görünüyor. Son modellerinde de olduğu gibi Note 11’in de 2020 yılının Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor. Samsung’un fiyatlandırma politikaları sayesinde müşterilerini pek de üzmeyeceği tahmin ediliyor. Söylentilere dayanarak cihazın alt seviyesi için 950 Dolar Türk Lirası ile 5.500 TL ve Plus modeli için de 1.050 Dolar, 6.200 TL fiyat biçileceğini söyleyebiliriz. Dolar kuru, vergiler ve diğer etmenler bu fiyatı ne kadar etkiler şuanlık bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan GPS’in Çalışmadığı Yerlerde Konumu Bulmayı Sağlayan Yeni Yöntem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat