Teknoloji

Puffin Web Tarayıcısı Vs Tüm Tarayıcılar, Hangisi Daha İyi

İlk önce Puffin ne demek sorusuna yanıt verelim. Puffin, Türkçe’de Kutup Martısı olarak geçiyor. Penguenlere benzeyen bu hayvanlar, Atlas Okyanusu kıyılarında yaşayan Kocaman bir martı türü.

Şimdi gelin Puffin internet sayfa Browser’ın ne gibi avantajları var bunu anlatmaya başlayalım.

Puffin internet sayfa Browser’ın en büyük avantajlarından biri, çalışma prensibinde Gizli. Tarayıcı, bulut sistemi üzerinde çalışıyor. Bunu yaparken özdeş vakitte veri tasarrufu da sağlıyor. Bu tasarrufu nasıl sağladığını da derhal söyleyelim. Sörf ile birlikte girilen sitenin bilgisi, ilk öncePuffin bulut sunucularına gönderiliyor. Bizzat bulut sisteminde Puffin  bu bilgileri sıkıştırıyor. Kullanıcıya da çok sıkıştırılmış hâlde sunuyor.

Tarayıcının sitesinde yer Meydan iddialara göre başka avantajları arasında ilk hücre çarpanı, Puffin’in imalatçı şirketi CloudMosa’nın bizzat geliştirdiği Emniyet sistemi. Gene site içerisinde bulunan bir başka sav ise, Puffin internet sayfa Browser’ın şu anda dünya üzerinde Android TV ile optimize çalışan Biricik tarayıcı olması. Dilerseniz bu avantajların başka tarayıcılarla olan rekabetteki rollerine yakından bakalım.

Puffin Browser vs Google Chrome:

Puffin ve Google‘ tarayıcısı olan Chrome karşılaştırıldığı vakitler, slant üyelerinin çoğunlukla tavsiye ettiği web tarayıcısı Chrome oluypr. Chrome tek Puffin değil, çoğu web tarayıcısına karşı en büyük kozlarından biri burada da geçerli. ayrımlı cihazlar arasında geçmiş, uzantı ve şifre gibi bilgilerin kolaylıkla aktarılabiliyor olması.

Peki Puffin’in Chrome karşısındaki kozu ne? Puffin, içerisinde Amade olarak bulunan bir Flash ve VPN desteğine sahip. Bu özellikler internet gezintisi esnasında kullanıcı tecrübeyi açısından çok büyük artılar sağlayabiliyor. En ehemmiyetlisi, bu özelliklerin hızlı çalışıyor olması.

 Puffin Browser vs Mozilla Firefox:

Bu karşılaştırmaya Slant kullanıcılarının Firefox’a sanki bayıldığını söyleyerek başlayalım. Sitenin kullanıcılarına göre şu Lahza bulunan en iyi masaüstü tarayıcısı olarak Mozilla Firefox’u gösteriyorlar. Gene kullanıcılara göre Firefox’un en dikkat çeken özelliği süper bir HTML5 desteğine sahip olması.

Puffin’in Mozilla Firefox tarayıcısına karşı kurduğu üstünlüklerden en önemlisi ise yukarıda da belirttiğimiz gibi veri tasarrufu özelliği oluyor. Slant’a göre Puffin veri tasarrufu ile alakadar en iyi üçüncü tarayıcı. Aynı vakitte Puffin Android TV’de çalışabiliyorken, Mozilla Firefox da Linux üzerinde çalışabiliyor.

Puffin Browser vs Opera:

Bu kıyaslama, iki Adet hürriyet meraklısı tarayıcının karşı karşıya geldiği bir mücadele. İki tarayıcı arasındaki rekabette Opera için dikkat çeken husus ise içine gömülü olarak çalışan reklam engelleyicinin rastgele bir eklentiye göre çok henüz hızlı çalışıyor olması. En azından Slant kullanıcılarının düşüncesi bu istikamette.

Puffin’in de kendine has öne çıkan bir özelliği var. Puffin opsiyonel bir dokunmatik yüzeye ve imlece sahip. Bu sayede kimi sitelerde yaşanabilen sayfayı aşağı Veyahut yukarı kaydırma sorununu sanal tuşlar aracılığıyla ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Puffin Browser vs Safari:

Safari de azımsanamayacak bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu kitleye sahip olmasının en Mühim sebebi Apple cihazlar üzerindeki kullanımının epey akıcı olması. Apple’ın bizzat ürünlerinin birbirleriyle kurabildiği iletişim epey başarılı. Bunun yanı Dizi, Slant’ın verdiği bilgiye göre Safari kullanmak batarya ömrü açısından da yaralı.

Safari için çok kolay iOS üzerinde çalışan en performanslı tarayıcılardan birisi kesinlikle denilebilir. Puffin web tarayıcısı Android üzerinde kullanılabilecek en iyi tarayıcılardan birisi olduğunu sizlere söylersek kesinlikle yanlış olmaz. Özellikle Slant üzerinde Android platformu için Chrome’dan henüz çok öneriliyor olması dikkat çekici.

Peki Karşılaştırmalardan Ne Anlamalıyız?

Puffin, başka tarayıcılarla kıyaslandığı vakit kuvvetli rakiplerine karşı eziliyor diyemeyiz. Sebeb her web tarayıcısu gibi bununda sağladığı avantajlar var çoğunlukla. Bu avantajlar arasında özetle içinde gömülü bir Flash ve VPN desteği bulunması, reklamları kaldıran bir okuma modu bulunması ve nihayet olarak sağladığı veri tasarrufu sayesinde ortaya çıkan Sürat.

Gelelim kullanıcı gözünde ağırbaşlı manada Menfi olabilecek meseleye. Bir rekabetin içindeyken müşteriye nasıl ulaşacağınız çok ehemmiyetlidir. Bu noktada Puffin internet sayfa Browser’ın Windows ve macOS üzerinden bir aylık denemeden sonra fiyat talep ediyor olmasının kullanıcılar için bir eksi olacağını tahmin etmek zor değil.

Bir önceki yazımız olan Surface Duo Cihazı Katlanabilir Ama Bir Telefon Değil başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Ben bu zamana kadar birçok web tarayıcısı denedim,puffon,citrio,pale moon,avast browser vs birçok browser denedim. Kendi kişisel tercihim, her zaman chrome’dan yana oldu. Puffin tarayıcısının işlevsel olduğunu düşünmüyorum şahsen kullanırken çok zorlandım

  2. dahili VPN olması avantajlı bir durum evet ama chrome’a rakip olması için yeterli değil bence

  3. firefox’un, bu rekabet içinde yeri yok bence çünkü gerçekten çok kötü bir web tarayıcısı. bilgisayarımda 16 GB ram var ve işlemci hızım 3.9GHZ, yine de firefox sürekli çöküyor!

  4. puffin gizlilik ve güvenliği ön plana çıkaran bir web tarayıcısı, VPN için kullanmaya başlamıştım, şu an bir sorun yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat