Teknoloji

PUBG Günlük Oyuncu Verileri Düşüyor Mu?

PUBG, yani tam adıyla Player Unknown Battlegrounds, oyunlarda sıkça duyduğumuz Battle Royale trendini başlatan ilk oyundu. 2017’nin ilk aylarında kullanıcılara sunulan Player Unknown Battlegrounds, başlarda çok dikkat çekmemiş olsa da, 2017’nin ikinci yarısında oyun dünyasına bomba gibi düşmüştü. 7/24 aktif olan kullanıcılar ve yayıncılar sayesinde, bir anda ünlenen oyun birkaç ay içerisinde 3 Milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Öyle ki, bir zamanlar Player Unknown Battlegrounds oyununu canlı şekilde oynayan ve yayınlayan canlı yayınları anlık olarak 90 binin üzerinde insan izliyordu.

PUBG, yani tam adıyla Player Unknown Battlegrounds, SteamDB tarafından açıklanan sayılara göre, bir yıldan uzun bir süredir şaşırtıcı şekilde ilk kez 1 milyon aktif kullanıcı sayısına erişemedi.

PUBG Neden Düşüş Yaşadı ?

Hiç şüphesiz Fortnite ve PUBG arasındaki rekabet, PUBG’nin düşüşüne sebep oldu. Rakibinin ayağını kaydıran Fornite, zirvede çok kalamadan Apex Legends ortaya çıktı. Çok kısa sürede iki rakibinin de kan kaybetmesine sebep olan Apex Legends, oyun dünyasında kendine bir yer edinebilmiş durumda.

PUBG’nin oyuncu sayısı günden güne düşse de günlük en az 900 bin oyuncuyu hala kendine çekmeyi bir şekilde başarabiliyor. Her ne kadar PUBG için durum şuanlık böyle olsa da, oyuncu sayısındaki düşüşün günden güne daha da artma ihtimali bir yüksek.

2018 yılının sonlarına doğru çıkan bir raporun içeriğine göre mobil oyuncular PUBG mobile’da PUBG PC’ye nazaran daha fazla para harcıyorlar.

Oyunun PC versiyonuna değinecek olursak, 2018 yılının Şubat ayından bu yana, aktif oyuncularını kaybetmeye devam ediyor. Son birkaç ay incelendiğinde ortaya çıkan tabloda net şekilde, PUBG’nin oyuncu kaybetmeye devam edeceği görünüyor. 2018 yılının Aralık ayı ve 2019 yılının Ocak ayı arasında biraz da olsa yükselme gösteren Player Unknown Battlegrounds, Apex Legends’ın da çıkmasından etkilenerek büyük bir hızla oyuncu kaybetmeye devam etti.

Player Unknown Battlegrounds’un mobil versiyonu bazı ülkelerde o kadar oynanıyor ki, Hindistan’da oyunu tamamiyle yasakladılar. Öyle ki oyunu oynarken yakalanan kullanıcılar hapis cezasına çarptırılıyor.

Bir önceki yazımız olan Huawei Watch GT 2: Ne Zaman Çıkacak ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat