SAĞLIK

Psikolojik hastamısınız!

Pek çok bedensel hastalık meydana çıkarken ya da sahip olunan hastalıklar form değiştirirken, psikolojik problemler da aynı ölçüde artıyor. Eksperler psikolojik problemlerin hastalıkların tetikleyicisi bulunduğunu söylüyor.

Baş ağrısından, omuz ve bel ağrılarına, obeziteden, hormonel bozukluklara, saç dökülmesinden kansere kadar pek çok hastalığın asıl sebebinin bilinçaltımızda gizli bulunduğunu iddia eden eksperler bu hastalıkların çözümünü de terapilere bağlıyor. Eksperlera göre insanın bedensel hastalıklardan kurtulmak amacıyla bunun sebebini bilinçaltında bulması ve bu bozukluğu iyileştirmesi gerekiyor. Örneğin adet düzensizliği vb. bir hastalıkla karşı karşıya kalan bir bayanın gerçekten cinsellik ile alakalı farkında bulunduğu ya da olmadığı birtakım problemlerinin bulunduğu, devamlı omuz ağrısı çeken insanların çok mesuliyet yüklendiği, akne ya da sivilcelerin kendini beğenmemekten kaynaklandığı, kanser hastalılarının devamlı rol yapma, hayatta tutunabilmek adına kendisi olamamaları, astım hastalarının kendini boğulmuş ve baskı altında hissetmeleri gibi nedenlerden kaynaklı hasta oldukları belirtiliyor.

Bedenin bu hastalıklardan kurtulmasının en mühim yolu ise bu hastalıkların temel olarak hangi şahsi meseleye dayandığını bulmak ve o bozukluğu ortadan kaldırmak. Aksi takdirde ilaçlarla o hastalık yok olsa da şahsi mesele giderilmediyse yine nüksedecek ya da değişik bir hastalık olarak gelecek, şahıs bu döngüden kurtulamayacaktır. Bilinçaltında yatan bu problemler ise fakat bir eksper desteği ile keşfedilip meydana çıkartılabilir. Kişinin kendi kendini keşfetmesi kuşkusuz olası fakat hayatındaki olumsuz döngüleri birbirine bağlama da maalesef yetersiz kalacağından eksper desteği ile problemlerin üstesinden gelmesi olası olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Kilolu ve Kısa boyluysanız Dikkat! başlıklı makalemizde apne, kısa boy ve obezite hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat