Teknoloji

Oscar Adayı Türk Dizisi Hile’nin Yeni Posteri Yayınlandı

YouTube’da web dizi hayatına başlayan Hile dizisi, 2. Sezonuna BluTv’den devam edecek. Kısa filmleştirilmiş hali ile Oscar ödülüne aday olan dizinin yeni sezonu için poster yayınlandı.

YouTube’da bulunan Filmler ve Filimler kanalı ile yayın hayatına başlayan Hile, bilim kurgu türünde oldukça başarılı bir dizi. Çoğu bilim kurdu dizi yapımının aksine Hile dizisi, günümüzde geçiyor.

Türk dizi sektöründe televizyon hegemonyası sona ererken, diziler de sinema filmleri ile yarışacak kadar kaliteli olmaya başladı. Sinema filmleri ile yarışacak kadar kaliteli olan Türk dizilerinden birisi de Hile. Geleneksel medyanın artık eskisi gibi popüler olmaması ile beraber ortaya çıkan internet yayıncılığı, son zamanlarda ortaya oldukça kaliteli ve başarılı işler çıkaran, ilgi gören bir sektör haline gelmiş durumda. Bu alanda ortaya konulan ve en başarılı projelerden birisi de Hile isimli internet dizisi. Dizi bugüne kadar olan süreçte adını sürekli başarı ile duyurdu.

Hile isimli web dizisi şuana kadar izlediğimiz, gördüğümüz birçok yüksek bütçeli ve yüksek prodüksionlu dizi, filmlerde bile göremediğimiz bir kaliteye sahip. Özgün hikayesi ve çekimleri ile ilk yayınlandığı dönemlerde bile seyircilerin dikkatini çekmeye başlamıştı. Yayın hayatına YouTube’da başlayan dizi, daha sonralarda farklı kaynaklardan gelen bütçe desteği ile BluTv’de yayınlanmaya başladı.

‘Hile’ Dizisinin Konusu Nedir ?

Dizi, temelde gerçek hayata müdahale eden bir bilgisayar oyununu işlemekte. Popüler internet dizisinin baş rol oyuncusu, kendi alanında oldukça iyi bir bilgisayar programcısıdır. Dizi içerisinde bir oyun için hile kodları oluşturur. Çok sonradan anlaşılacağı üzere oyunda kullanılan hile kodları gerçek hayata yansımaktadır. Dizi; aksiyondan bilim kurguya, gizemden drama kadar farklı konuları ele alarak izleyicileri oldukça tatmin etmiş durumda.

İnternet ve dijital dünyayakarşı ilginiz varsa ya da oyun oynamayı seviyorsanız bu dizi hoşunuza gidecektir. Ya da Türk dizilerinin klasikleşen aşk konularından, dramlarından ve sabit konularından sıkıldıysanız ve Türkiye’de hâlâ farklı bir şeylerin yapılabileceğini görmek istiyorsanız, bu diziyi mutlaka izlemenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Netflix’e Nasıl Üye Olunur, Netflix Aboneliği Nasıl İptal Edilir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı