Teknoloji

OnePlusAndroid 10 Güncellemesi ve Diğer Detaylar

Google’ın Anroid 10 güncellemesine giriş yapmasının ardından OnePlus ilk birkaç beta uygulamasını akıllı telefon piyasasına sürdü ve ardından hız kesmeden en yeni telefonu için resmi güncelleme yayımladı. Bu yeni güncelleme resmi olarak Anroid 10 tabanlı olan Oxygen OS 10 olarak da bilinmekte.

Android 10 güncellemesi, Google akıllı cihazlar için 3 Eylül tarihinde resmen geldi, fakat diğer akıllı telefon üreticilerinin çoğu belli bir süre daha serbest bırakmayacak gibi görünüyor. Bununla beraber, OnePlus, eski serilerden OnePlus 5, OnePlus 5T ve  6 serisi güncellemelerinin de yakında geleceğini onayladı. Temel olarak firma, OnePlus 7 Pro ile piyasaya sürülen yeni özelliklerinin bir çoğunun eski akıllı telefonlara da düşeceğini doğruladı. Bu duyurunun sonrasında, eski model cihaz sahiplerine OnePlus 5 ve OnePlus 5T için Adroid 10’u onaylamış oldular.

Teknoloji devi firmanın OnePlus 5 ve OnePlus 5T modelleri için Anroid 10 beta sürümüne hangi tarihte başlayacağından emin olamıyoruz lakin kesinlikle geleceğini biliyoruz.

Şuanlık, güncellemeyi destekleyen bir akıllı telefonunuz varsa ve denemek istiyorsanız, OnePlus resmi sitesinden deneme güncellemesini indirebilirsiniz. Lakin şunu hatırlatmakta fayda var, henüz beta aşamasında olan bir yazılımdır ve cihazınıza kurmanız bir takım sorunlara yol açabilir. Güncellemenin kararlı sürümü için bir süre daha beklemeniz gerekecek.

2017 yılındaki 3 yaşındaki OnePlus 3’ün son zamanlarında dikkatleri üzerine çeken Android 9 Pie’yi desteklediğini gördük. Bu da demek oluyor ki, OnePlus cihazlar için güncelleme konusunda hala bir umut var.

Güncelleme ardından gelen yeni özellikler;

Game Space uygulamasını gizleme özelliği getirildi

GPS performansoptimizasyonu yapıldı

Sistem stabilitesi geliştirildi ve bilinen hatalar giderildi

WhatsApp bildirim ayarlarının hataya yol açmasının sebepleri giderildi

Alt navigasyon barının kullanılması esnasındaki gölge hataları giderildi

Bluetooth kulaklıklar bağlandığında aşırı güç harcama hatası giderildi

Navigasyon hareketlerinin kullanımı sırasında ortaya çıkan hatalar giderildi

Bildirim çubuğundaki Bluetooth bağlantı ikonu yeniden tasarlandı

Mesajlar’ın performansı optimize edildi

Zen Modu

Zen Modu kullanıcıların diğer OnePlus kullanıcıları ile deneyimini paylaşabilmesi için Aktivite modu getirildi.

OnePlus Switch

OnePlus’ın Android 10’a adapte olabilmek için çeşitli performans geliştirmeleri yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi'den Çocuklara Özel Akıllı Saat: Bunny Smartwatch 4 Pro başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı