Teknoloji

Nokia 8.2 Pop-Up Kamera ile Gelecek

Nokia, HMD Global çatısı altında faaliyet yürütürken, her geçen gün akıllı telefon yelpazesini de geliştirmeye devam ediyor. Şimdi ise sızdırılan bilgilere göre, Nokia kısa süre sonra orta segmentte yer alan bir akıllı telefonu satışa sunabilir. Nokia 8.2 ismi verilmesi beklenen cihazın donanımı; orta seviyede beklenirken tasarım detaylarının ise göz alıcı şekilde olacağı bekleniyor.

Nokia 8.2 özellikleri nasıl olacak?

Nokia 8.2’nin en dikkat çekici özelliği hiç şüphesiz açılabilir ( Pop-up ) ön kamerası olacak. Güncel bir şekilde akıllı telefon trendlerine ayak uyduran teknoloji devinin yeni telefonunda açılabilen kameranın çözünürlüğü 32 Megapiksel olacak.

Cihazın donanımına göz attığımızda ise; cihaz gücünü Snapdragon 735 işlemcisinden alacak. Gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile gelen akıllı telefon, 3 farklı seçenek ile satışa sunulacak. 4 GB Ram 64 GB depolama alanı, 6 GB Ram 128 GB depolama alanı ve 8 GB Ram 256 GB depolama alanı olmak üzere üç farklı varyasyon ile satılan cihaz, Android Q işletim sistemi ile gelecek.

Neredeyse Tamamen Çerçevesiz Ekran

32 MP’lik açılabilen ön kamera kurulumu sayesinde neredeyse tamamen çerçevesiz ekran tasarımı bulunan Nokia 8.2, donanım bakımından orta segment telefon ailesinde yer alıyor.

Bazı kaynaklara göre Vivo, Redmi, OnePlus ve Oppo tarafından son dönemlerde çok sık biçimde kullanılan açılabilen ön kameralar, sonsuz ve çerçevesiz ekran tasarımı açısından oldukça önem taşıyor. Zamanla yaygınlaşarak yeni nesil akıllı telefonlarda sık sık görecek olmamız kaçınılmaz bir gerçek.

Nokia 8.2’de bulunan açılabilir ( Pop-Up ) kamera, cihazın üst sol kısmında yer alacak. Kamera uygulaması ya da kamera sistemine ihtiyaç duyulan herhangi bir uygulama, hizmet çalıştırıldığında; kamera otomatik olarak açılacak. Kameranın sağlamlığı, bulunduğu panelin uzunluğu ise henüz bilinmemekle beraber; merak edilenler arasında yer alıyor.

Nokia 8.2’nin arka panelinde 4’lü kamera sistemi bulunacak fakat kamera sisteminin çözünürlük kalitesi henüz bilinmiyor. Android Q sistemi ile gelecek olan cihaz, orta segment cihazlar arasında kamerası sayesinde en çok dikkat çekecek telefonlardan biri olacak gibi.

Bir önceki yazımız olan Tam Bir Fiyat Performans Canavarı: Huawei Enjoy 10s tanıtıldı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı