GENEL HABER

Dilan’ın katilinden kan donduran savunma! Öldürmeye mecbur kaldım…

İzmir’in Buca ilçesinde kan donduran olay ve ardından gelen açıklamalar pes artık dedirtti. Telefon rehberine Azrail olarak kaydettiği eski sevgilisi tarafından vurularak öldürülen Dilan Tutucu’nun  katıl zanlısı olan Ahmet Yaman’ın  yargılanması kısa bir süre önce başlatıldı. S

anık Yaman öyle bir savunma yaptı ki kullandığı cümleler karşısında herkesin kanı dondu. Sanık Yaman savunmasında Dilan ile barışmak için buluşmak istediğini ve bunun üzerine buluştuklarını söyledi. Daha sonra buluşma esnasında Dilan’ın  telefonunda konuşmalar gördüğünü iddia ederek beni buna mecbur bıraktı. Ben onur, namus ve gurur için yaşıyorum dedi.

Buca’da 20 Nisan günü eski sevgilisi Dilan Tutucu’yu tabanca ile vurarak öldüren Ahmet Yaman geçen bir günün ardından polise giderek teslim olmuştu. Adliyeye sevk edilen Yaman çıkarıldığı mahkemece tutuklu yargılanarak cezaevine gönderildi.

Tutucu’nun telefon rehberinde Azrail diye kayıtlı olan Ahmet Yaman bugün yargılanmaya başlandı. İzmir 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaşanan duruşmaya sanık Ahmet Yaman ve öldürülen Dilan Tutucu’nun  ailesi ve taraf avukatları katıldı.

Mahkemeye çıkarılan cinayet zanlısı Yaman olayı baştan sona anlattı. Sanık Yaman daha önce ilişkileri olan Dilan ile aralarının bozuk olduğunu ve olaydan 2 gün önce İstanbul’dan geldiğini söyledi. Gelme amacının ise Dilan Tutucu ile barışmak isteyip görüşmek istediğini söyledi

. Tutucu’nun görüşme teklifini kabul ettiğini ve buluştukları zaman dilimi içerisinde genç kızın telefonunu aldığını ve telefonda fotoğraflar ve yazışmalar gördüğünü söyledi. Daha sonra tartışmaya başladıklarını ve cinnet geçirdiğini söyledi. Son olarak da söylemek istediğim çok şey var fakat burada konuşamıyorum diyerek sözlerine son verdi.

Bir önceki yazımız olan İran, internet erişimini kapattı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat