Teknoloji

IPhone’nun Daha Hızlı Şarj Olması İçin Ne Yapılmalı?

Bazı iPhone modellerinde hızlı şarj özelliği olmasa da, bazı yöntemlerle iPhone cihazlarınızı normalden daha hızlı şarj edebilirsiniz. İşte o yöntemler;

IPhone kullanıcılarının kanayan yaralarından birisi de; şarjlarının oldukça hızlı tükenmesidir. Durum böyle olunca, kullanıcılar şarjlarını da hızlı bir şekilde doldurmak istiyor. IPhone cihazların bir kısmında şimdilik hızlı şarj teknolojisi kullanılmasa da, bir takım yöntemler ile telefonunuzu normalden biraz daha hızlı şekilde şarj edebilirsiniz.

Telefonu Uçak Modunda Kullan;

Bluetooth, mobil veri ve WiFi gibi bağlantıları devre dışı bırakan mod, cihazın bataryasının hızlıca tükenmesine neden olan birçok cihazı durdurarak, batarya süresini inanılmaz bir şekilde artış sağlar. Şarjınız hızlıca tükeniyorsa ve o sırada telefonunuza ihtiyacınız yoksa, uçak moduna alarak şarjın azalmasını önleyebilirsiniz. Öte yandan; uçak modu ile şarj etmeniz, telefonunuzun çok daha kısa sürede şarj olmasını sağlar.

Bilgisayar Vasıtası İle Şarj Etmeyin

Şarjınızın hızlı bir şekilde dolmasını istiyorsanız, telefonunuzu kesinlikle bilgisayar vasıtası ile şarj etmeyin. Bilgisayarlarda bulunan USB’lerden 0,5 amperlik bir çıkış olmaktadır. Bu da normal şarjın yarısına denk geldiği için oldukça yavaş şarj edilmesine neden olmaktadır.

Şarj Ederken Telefonunuzu Kullanmayın

IPhone model telefonunuzu şarj ederken kullanmanız, normalden daha uzun sürede şarj olmasına nede olacaktır. Eğer telefonunuzu kullanmak zorundaysanız, parlaklığı en alt seviyeye indirerek kullanmalısınız. WiFi bağlantısı varsa ve işinizi internet üzerinden halletmek durumundaysanız, telefonunuzu uçak moduna alabilir akabinde WiFi bağlantısını açarak işlerinizi halledebilirsiniz.

Orijinal Başlık ve Kablo Kullanın

Orijinal şarj cihazları ( kablo ve başlık ) cihazınızın hem daha kısa şarj olmasını sağlar hem de güvenli bir şekilde kullanmanıza olanak tanır.  Çin malı ya da Apple üretimi olmayan şarj cihazları, orijinal cihaz kalitesine sahip olmadığından, cihazınızın normalden biraz daha uzun sürede şarj olmasına da neden olur. Batarya sağlığını doğrudan etkileyen sahte şarj cihazlarından birine sahipseniz, en kısa sürede hem cihazınızın sağlığı hem de batarya ömrü için orijinal bir şarj cihazına sahip olmanız oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın İlk 108 Megapiksellik Telefonu: Xiaomi Mi CC9 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat