Teknoloji

iPad Pro Çığır Açan Yenilikle Geliyor: 3D sensörlü çift kameraya sahip!

Teknoloji devlerinden biri olan Apple’ın şuana kadar satışa sunduğu tüm ipad modellerinde standart olarak tek arka kamera yer alıyordu. Yeni iPad modelinde ise bu alışagelmiş tasarımdan vazgeçen Apple, çift kameralı iPad Pro’yu satışa sunacak.

iPad Pro kamera konusunda çığır açtı

Yeni nesil iPad Pro çift kamera ile gelecek. Bu çift kamera aynı zamanda 3D sensörüne sahip. 3D sensörü sayesinde iPad Pro’yu satın alan kullanıcılar, mimarlık ve 3D yapılar gibi alanlarda oldukça başarılı işlere imza atabilecek.

Apple’ın yeni nesil tableti iPad Pro; önümüzdeki yılın ortalarında tablet pazarına giriş yapacak. Öte yandan iPad Pro’da kullanılması planlanan 3D kamera sensörü aynı zamanda iPhone 12’de de kullanılacak.

5G desteği bulunan iPad Pro öte yandan 3D sensörü ile güçlendirilirken iPhone 12, Apple’ın artırılmış gerçeklik döneminin temelinin atıldığı ilk cihazlardan biri olacak. Lakin teknoloji devi Apple, AR gözlük konusunda henüz net bir tarih belirlemiş değil.

Bir önceki yazımız olan Huawei’den Tamamen Çerçevesiz Ekran! Huawei Y9s’in Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı