Teknoloji

Instagram’da Davetiye Dönemi Başlıyor

Yaklaşık aylık aktif olarak 1 Milyar kullanıcıya yaklaşan popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özellikler ile kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Yeni gelen özellik sayesinde hikayeler üzerinden davet etkinliği mümkün olacak.

Sık sık yaptığı yenilikler, getirdiği özellikler ve güncellemeler ile sosyal medya gündeminde olan Instagram, Facebook’un kullanıcı kaybetmesinin ardından, Facebook’ta bulunan bir takım özellikleri Instagram bünyesine eklemeye devam ediyor. Kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmak isteyen popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özelliği sayesinde kullanıcı etkileşimini arttırmayı ve kullanıcıları uygulamada daha uzun süre tutmayı hedefliyor.

Facebook’un hızlı bir şekilde kullanıcı kaybetmesinin, aylık aktif kullanıcı sayısının azalmasının ve kullanıcı ihlalleri ile adından sık sık bahsettirmesinin ardından; son zamanlarda WhatsApp ve Instagram’a ağırlık veren ve güncellemeler yayınlayan şirket, bünyesine bir yeni özellik daha ekledi. Yeni gelen özellik ile kullanıcı etkileşimini arttırmayı hedefleyen Instagram, hikayelerin üzerine eklenebilen bir çıkartma sayesinde; bir etkinliğin tarih ve konum bilgilerinin paylaşılmasına olanak tanıyor.

Çeşitli sosyal medya platformlarında henüz test aşamasında olan ya da keşfedilmemiş özellikleri paylaşan Hong Kong’lu bir geliştirici tarafından özelliğin test görüntüsü paylaşıldı ve kullanıcılar bu sayede gelecek olan güncellemeden haberdar oldu.

Yeni gelecek olan özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda net bir tarih olmasa da, ünlü geliştirici JaneManchunWong’un yaptığı diğer paylaşımları baz alarak; yeni özelliğin birkaç ay içerisinde tüm kullanıcıların deneyimine sunulacağını söyleyebiliriz.

Facebook’ta bulunan etkinlik daveti özelliği ile benzerlik gösteren davet özelliği ile kullanıcılar, Instagram’dahikayeler bölümünden, planlanan bir etkinliğin ne zaman yapılacağını ve nerede olacağı konusunda bilgiler paylaşabilecekler. Öte yandan etkinliği paylaşan kullanıcılar, etkinliğe kimlerin katılacağını da görebilecekler. Bilindiği üzereInstagram, hikaye hamlesinin ardından aylık aktif kullanıcı sayısını neredeyse üçe katlayarak sosyal medya platformlarında en fazla aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Hikaye özelliğinin bu denli aktif kullanıldığını gören şirket, diğer özelliklerinden ziyade, hikaye özelliği ile alakalı çalışmalara, güncellemelere ve yeniliklere bilhassa ağırlık vermeye başladı.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de En Çok Satılan Akıllı Telefon Markaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı