Mobil

Instagram, yeni TikTok olacak!

Sosyal medya platformlarından en çok kullanılan ve popüler  olan Instagram platformu  neredeyse hemen hemen her gün yeni bir özelliği ile teknoloji basınında hem gündemde  hem de ilk sayfalarda yer almayı başarıyor.

Son zamanlarda kullanıcıların Instagram’ı neredeyse  TikTok uygulaması gibi kullanacağı yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Yeni gelen bu Instagram özelliği ile kullanıcılar tıpkı TikTok gibi klipler çekebilecek videolar çekebilecek ve bunların yanı sıra arka plana da müzik ekleyebilecekler.

Facebook’un sahibi olduğu Instagram TikTok’un  bazı özelliklerini bire bir kopyalama aynılarını yapma üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. Instagram mühendisleri kullanıcılarının çektikleri kliplere AR efektleri ve arka plan müzik ekleme olayına yardımcı olacak ve bunun yanı sıra hız ayarlamaları yapmasına olanak sağlayacak yep yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Konu ile ilgili ilk açıklama yine ters mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’tan geldi.

Wong getirilecek bu özellik ile beraber Instagram’ın  TikTok olma yolu üzerinde ilerlediğini  söyledi. Wong’un Instagram özelliklerini kısa bir süre önceden tespit ve deneme etmek konusunda oldukça yetenekli olduğunu ve işinde çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram’ın bu sıralar yeni yeni test etmeye başladığı beğeni gizleme özelliğini yaklaşık 30 gün önceden ortaya çıkarmıştı. Facebook’un TikTok’un yükselişini engelleme ve önüne geçme konusunda oldukça istekli olduğu da her yer de konuşuluyor. ABD tarafınca  incelemeye alınan TikTok’un  önemli bir büyüme ve gelişme kaydettiğini söylemek mümkündür. Bu büyüme ve gelişmenin incelemelerle yavaşlaması durumunda Instagram beklediği sonucu alamayabilir.

Bir önceki yazımız olan Batarya Kalibrasyonu İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı