Mobil

Instagram Threads Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Instagram, Facebook bünyesine geçmeden önce yalnızca fotoğraf ve video paylaşma platformuyken; Facebook’un bünyesine geçtikten sonra, Hikaye, igTV ve benzeri uygulamalar ile en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri oldu. Geçtiğimiz günlerde de bir bağış butonu ile gündeme gelen Instagram, yeni harici uygulaması Threads ile yeniden konuşulmaya başlandı.

Çok uzun süredir üzerinde çalışılan Threads, direkt olarak yakın arkadaşlar ile kolaylıkla iletişim kurulmasını sağlıyor. Bir bakıma yakın arkadaşlara özel story paylaşım alt yapısından bağımsız biçimi olarak karşımıza çıkan uygulama; seçilen kişiler ile iletişim kurulmasını sağlıyor.

Metin, video, fotoğraf paylaşımına olanak tanıyan uygulama; aynı zamanda bünyesinde kamera da bulunduruyor. Öte yandan konum paylaşma ve Check in yapabilme imkanı tanıyan uygulama için Instagram’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

“Merhaba. Yakın arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanız için yeni bir uygulama olan Threads karşınızda. Bu uygulamayla fotoğrafları, videoları, durumları ve Hikayeleri Instagram Yakın Arkadaşlar listenizle hızlıca paylaşabilirsiniz. Yakın Arkadaşlarınızdan gelen mesajlar artık Threads’te görünecek ancak bu mesajlara Instagram’da da erişmeye devam edeceksiniz.”

Tamamen ücretsiz kullanılabilen, yakın arkadaşlar ile iletişime geçilebilmesi konusunda kolaylık sağlayan uygulamayı App Store ve Google Play Store’dan edinebilir, Instagram hesabınız ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gizli Instagram profillerini nasıl görebiliriz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı