Teknoloji

Huawei Watch GT 2: Ne Zaman Çıkacak ?

Huawei Watch GT 2: 2 haftalık pil ömrü ile yeni nesil akıllı saat.

Huawei Watch GT 2, düşük güç tüketimi ile, yüksek performans sunuyor. Paslanmaz çelik kasası ve seramik çerçeve tasarımı ile darbelere ve çizilmelere karşı dirençli olan Huawei Watch GT 2, çift kurma kola sahip ve 10.6 mm incelikte. Ayrıca AMOLED ekrana sahip olan GT 2, oldukça canlı ve ince görünüşüyle beğenileri üzerine topladı. Rakip firmaların sunduğu aklıllı saatlerle karşılaştırınca, kağıt üzerinde de olsa Huawei Watch GT 2, açık ara fark ile önde görülüyor.

Huawei Watch GT 2, Huawei kendi işletim sistemi olan Harmony OS’u kullanıyor. Watch GT 2’nin ekranı bir önceki model olan Watch GT’ye nazaran bir tık daha büyük. Yerleşik bir hoparlör ve mikrofon taşıyan bu akıllı saat, telefon görüşmeleri için de kullanılabilecek. Telefonlarla Bluetooth üzerinden eşleşen saatin LTE desteğinin olup olmadığı hakkında bir bilgi mevcut değil.

Akıllı saat sektöründe ilk kez çift çipset mimarisiyle tasarlanan GT2, 2 haftalık pil ömrü sunuyor. Kullanıma bağlı olarak pil ömrü değişen akıllı saat ile, nabız takibi açık halde, haftada 90 dakika egzersiz yapıldığında, pil süresi ortalama 2 hafta, nabız takibi kapalı halde, yalnızca arama ve mesajları alırken 30 gün, sürekli nabız takibi, egzersiz takibi ve GPS açıkken ise 22 saatlik bir kullanım sunuyor. Huawei Watch GT modelinde oldukça üstün batarya performansı sunan Huawei, batarya gücünü arttırdığı bu saatle daha fazla ilgi göreceğe benziyor.

Huawei tarafından inşaa edilen HUAWEI TruSeen™ 3.0 nabız takibi teknolojisi ile algoritma kendi kendine öğrenebilme özelliği sayesinde daha verimli ve doğru şekilde nabız ölçme deneyimi sunuyor. Türkiye pazarına girdiği ilk günden beri sevilen ve ilgi ile takip edilen Huawei’nin ürettiği Huawei Watch GT 2, Yurt dışında satışa sunuldu. 50 Metreye kadar su geçirmeyen Watch GT 2’nin, Eylül ayında yapılan lansmanın ardından 2019 yılı Ekim ayında Türkiye pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Mesaj Takibi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat