Teknoloji

Huawei Mate 30, Sorunsuz Olarak Google Servisleri İle Çalışıyor Mu ?

Huawei Mate 30 serisinin tüm telefonaları, Google Servisleri olmadan pazarda yerini aldı. Fakat LZPlay adında bir web sitesi, çok kısa bir müddet önceye kadar bu Google servislerini gayet başarılı bir şekilde Mate 30 serisinin tüm cihazlarına yüklüyordu. Şimdi ise Huawei’nin kendi ve hariçi bilgi kaynakları, Mate 30 telefonların Google Servislerinin kullanımında hiçbir sorun olmadığını gayet stabil çalıştığını açıkladı.

Çinli dev marka Huawei’nin enson çıkan amiral gemisi Mate 30 Pro, tartışmalı bir şekilde pazara çıktı. Google da çalışan bir yetkili bu telefonlar hakkında “Google Servisleri’nin asla olmayacağı” iddiası ne yazık ki doğru çıktı ve Huawei, en son çıkan amiral gemilerinde Google Servisleri’nin hiçbir şekilde olmadığını söyledi. Ama telefonlar piyasaya çıkar çıkmaz ortaya “LZPlay” isminde bir web sitesi çıktı ve Mate 30 serisindeki tüm telefonlarda olmayan Google Servisleri’ni telefonlara yüklemeyi ve stabil çalışmasını başardı.

Geçtiğimiz zamanlarda ise bu web sitesi nedeni bilinmeyen bir biçimde ortadan yok oldu. Bunada aynı zamanlı olarak Huawei Mate 30 Pro telefonun kullanıcıları, akıllı telefonlarında Google Servislerinin çalışmamaya başladığını söylemeye başladılar. Ancak Huawei’nin dahil ve hariç kaynakları tarafından yapılan açıklamalara göre bu vaziyet, gerçeği yansıtmıyor. Huawei açıklamalarında , bu yöntemin hala başarılı ve stabil bir şekilde çalıştığı söyledi.

Huawei Mate 30 Pro

LZPlay’in kim tarafından oluşturulduğu ve Huawei Mate 30 Pro’ya etkileri daha bilinmiyor. Ayrı olarak Huawei, bu web sitesiyle de alakası olmadığını açıkladı. Ancak işin aslı tüketiciler, bu vaziyeti çok da önemsemediler bu yüzden Google uygulamaları bir hayli kullanıcı için büyük bir ehemmiyet arz ediyor ve kullanıcılar, bu web sitesi aracılığıyla yalnızca bizzat istedikleri Google uygulamasını yükleyebiliyorlar. Bu da tüketicilerin lüzumsuz uygulama ve hizmetlerden kurtulması mananına geliyor.

Forbes’in bir haberine göre ise bu yöntem şuanda fazlasıyla stabil ve başarılı bir şekilde çalışıyor. Şirketin Dahil ve Hariç kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu sistem hala Google Servisleri’ni Mate 30 serisine başarılı bir şekilde yükleyebiliyor ve tüketiciler, diledikleri Google uygulamasını kullanma imkanı yakalıyorlar. Ayrı olarak uygulamalar, Google Hisse haricinde bir mesele çıkartmıyor. Yapılan açıklamalarda Google Pay’in daha Huawei telefonlara ahenkli olmaması, muhtelif sorunların nedeni olarak gösterildi.

Mate 30 serisi, Avrupa’da Piyasaya Sürülecek

Huawei’nin dahil ve hariç kaynakları tarafından yapılan açıklamalara göre Mate 30 serisi, Avrupa’da piyasaya sürülecek. Ancak şu an için, ortada kesin bir tarih yok. Kaynaklar, Huawei Mate 30 serisinin kasım ayının başında Avrupa pazarına girebileceğini ama gene de vaktin değişebileceğini açıkladılar.

Huawei Mate 30 serisi, bir hayli tartışmayla beraber geldi. Anlaşılan o ki ilerleyen dönemlerde de Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro, bir hayli noktada tartışmaların odağında olacak.

Huawei Mate 30 PRO Teknik Özellikleri

Mate 30 Pro modeli telefon önü ve arkası cam kasaya ve cam yapıya sahip. Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunan telefonda IP68 sertifikası da var. IP68 ile beraber telefon, 2 metre derinlikte yarım saate kadar dayanıklılık sunabiliyor. Ayrı olarakda bu cihazın boyutları 158.1 x 73.1 x 8.8 mm boyutlarında karşımıza geliyor.

Telefonun ekranı diğer model olan Mate 30’a göre azıcık daha büyük çentik yer alıyor olsa da taraf çerçevelerin kalınlığının 0 mm’ye indirildiğini görüyoruz. 6.53 inç ekranı, 2K+ çözünürlüklü ve çentikli olan OLED ekranı ile bizlere gelen telefonun ekranı 409 ppi değerlerini bizlere sunuyor. Huawei Mate 30 Pro, HiSilicon tarafından geliştirilen ve şu anda en kuvvetli mobil işlemcilerden biri olan Kirin 990 işlemcisinden kuvvet alıyor.

8 GB RAM ile beraber bizleri karşılayan telefonun depolama alanı tarafında ise UFS 3.0 standartında 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki ayrımlı varyasyonu yer alıyor. Telefonun depolaması Huawei tarafından satılan Nano Memory isimli depolama kartları ile beraber naksimun 256 GB’a  kadar yükseltilebiliyor.

Huawei Mate 30 Pro Nasıl Resim Çekiyor

sinealıcı tarafına bakıldığında Huawei P30 Pro‘yla benzer sinealıcı kurulumuna sahip olduğunu görüyoruz. anne sinealıcı, telefoto sinealıcı, ultra geniş açı ve 3D ToF sinealıcı olmak üzere 4 sinealıcı ile karşımıza çıkan telefonun anne kamerası, 40 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.6 diyafram açıklığına sahip.

8 Megapiksel telefoto sinealıcı ve 40 Megapiksel ultra geniş açı kameranın diyafram değerleri ise f/2.4 ve f/1.8 şeklinde. Telefoto lens, 3 kata kadar optik yakınlaştırma yapabiliyor. Hibrit yakınlaştırma ile beraber 10 kata kadar yakınlaştırma yapabilen sinealıcı, toplamda 45 kat yakınlaştırma yapabiliyor. 3D ToF sinealıcı ile beraber de telefonun kamerası, 3 boyutlu tarama yapabiliyor. 

Ön tarafta ise bizleri 32 Megapiksel çözünürlüğünde anne sinealıcı ve 3D ToF sinealıcı olmak üzere ikili sinealıcı karşılıyor.

Bir önceki yazımız olan Puffin Web Tarayıcısı Vs Tüm Tarayıcılar, Hangisi Daha İyi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Merhaba konuyu saptırmak istemem, bilgilendirmeniz için teşekkürler, ancak Huawei denince aklıma sadece modem geliyor ve telefon alanında bir Samsung kadar, bir Apple kadar başarılı olacağını düşünmüyorum şahsen

  2. hiç tavsiye etmiyorum huawei telefonu, kaç kere tamire gitti geldi çok sorunlu.Yine de bilgilendirme için teşekkürler almayı düşünenlere faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı