Teknoloji

Huawei Dünyanın İlk 5G WiFi’sını Tanıttı

5G bağlantı teknolojisinin öncüsü olacak olan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yepyeni bir ürün ile karşımıza çıktı. 5G WiFi bağlantısı sağlayan bu yeni cihaz, dünyanın ilk 5G WiFi cihazı olma unvanını taşıyor.

Balong 5.000 ismine sahip olan yonga, bağımsız ve bağımsız olmayan ağ mimarisiyle uyumlu olarak geliyor. 5G destekli modem, 6,5 Gbps hız ulaşabiliyor. Ayrıca ilk kez TDD / FDD tam spektrum erişim platformu kullanılmış.

5G bağlantısı yavaş yavaş da olsa hayatımızda yer almaya devam ediyor. Durum böyle olunca da, teknoloji üreticileri, 5G teknolojisinin kullanımının yaygınlaşabilmesi için çeşitli ürünler üretmeye devam ediyor. Bunlardan biri de, 5G teknolojisine öncülük eden, Çin merkezli teknoloji devi Huawei oldu.

Huawei’nin ürettiği 5G WiFi, iki farklı model ile geliyor. Bunlardan biri Pro olarak geçiyor. 5G bağlantılı modemin Pro sürümü, 8.000 mAh bataryaya sahip. İkinci sürümü ise 4.000 mAh’lık bir batarya ile geliyor. Bu bataryalar ise, 22.5 W ve 40 W kablolu şarj desteğine sahip. Öte yandan iki model de, 15 W ters kablosuz şarj özelliğine de sahip. Bu da demek oluyor ki, cihazlar powerbank olarak da kullanılabilecek.

Huawei’nin yeni ürettiği 5G bağlantılı Wifi cihazları şu şekilde çalışıyor; modem 5G bağlantısına bağlanılıyor ve bu bağlantıyı, USB Type-C ya da WiFi aracılığı ile kablosuz bağlantı destekleyen telefon, bilgisayar ya da tablet gibi ürünlerde kullanabiliyorsunuz. Bu sayede tüketiciler, cihazları 5G bağlantısını desteklemese bile, Huawei modemleri sayesinde 5G bağlantıyı kullanabiliyorlar.

Ayrıca bu 5G kablosuz bağlantı sağlayan cihazlar, NSA / SA 5G bağlantı seçeneklerini de destekliyor. Öte yandan bünyesinde bulunan yapay zeka desteği ile ağları otomatik olarak değiştirebiliyor. Bu sayede yüksek hızlı ve kesintisiz internet bağlantısı sunabiliyor.

Huawei tarafından 5G destekli modem modelleri ile ilgili herhangi bir fiyat ya da kullanılabilirlik bilgisi yayınlanmadı lakin şirket, 5G destekli modemlerin 2019 yılının Aralık ayında piyasaya süreceğini, ve fiyatının da Aralık ayında belli olacağını yapılan açıklamalarda belirtti.


Bir önceki yazımız olan Snapchat'in Yeni Özelliği 3 Boyutlu EfektNedir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat