GENEL HABER

Hemen çıkma oranı nasıl düşer işte cevabı

Bir siteniz var ziyaretçi sayısı da tatmin edici düzeyde fakat sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizden hemen çıkıyor mu.? Hiç dert etmeyin size vereceğimiz tavsiyeleri uygulayarak sitenize gelen ziyaretçileri sitenizde tutma konusunda uzman olacaksınız. Dilerseniz neler yapacağımızı paylaşalım.

Site içi link paylaşımı ,


Evet site içi seo için uygulamış olduğumuz bu yöntem sayesinde sitemize gelen ziyaretçi diğer konumuza göndereceğiz fakat burada dikkat etmemiz gereken husus konumuza benzer bir konuyu seçmeniz gerekiyor. Şöyle örnek vermek gerekirse yazımızı tamamladık konumuzda dünyanın yedi harikası nedir olsun burada buna en uygun konuyu tercih ediyoruz ben olsam bu konuya mısır pramitlerinin gizemi nedir konusunu eklerim. Burada kullanıcının dikkatini çekmiş oluyoruz sitenizde bu konuyu okuyan ziyaretçi mutlaka onuda okumak isteyecektir. Bu yöntem benzer yazılara nazaran biraz daha etkili bir yöntemdir.

Sitenize video ekleyin

Sitenize konuyla ilgili bir video eklediğinizde ziyaretçi mutlaka videoyu izleyecektir ancak her konuya eklemeyin sadece yardım konularına ve bilgi veren konulara eklemeniz tavsiye edilir ve video fazla uzun olmasın.

Sitenizde anket ve test konuları ekleyin
Web sitenize anket ve test benzeri eklentiler ekleyin bu yöntem hem kalıcı ziyaretçi sağlayacak hem ziyaretçiler çabuk çıkmayacak hemde ziyaretçi sayısında artma sağlanacak.

E-posta aboneliği yada Üye kayıt sistemi

Bu yöntemleri uygulayarak ta sitenize gelen ziyaretçileri kalıcı bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Herkezin zaten sabit kullandığı bir mail adresi vardır tabi Sahtekarlık gibi bir amacı yoksa. Burada dikkat etmeniz gereken kullanıcıya sitenize üye olması için ona faydalı bilgiler vermelisiniz ki sitenize üye olsun.

Evet arkadaşlar anlatacaklarım bu kadar umarım sizlere faydam dokunmuştur bu yöntemleri uyguladığınızda göreceksiniz ki sitenizde hemen çıkma oranında ciddi Düşleri fark edeceksiniz ve kalıcı ziyaretçilere sahip olacaksınız. Bol hitli günler dilerim. Soru ve sorunlarınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin.

Bir önceki yazımız olan 6.His ve Mistik Güç başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Gerçekten önemli öneriler, teşekkür ederiz. Özellikle site içi seo kısmında yazdıklarınız çok önemli. Mesela sizin bu blog sitenizde de var bu durum, konuya tıklayınca başka konunun linki çıkıyor altta, bu çok önemli ve işlevsel bir özellik.

  2. Siteniz ile ilgili en önemli temel sözcükleri seçmelisiniz.Anahtar kelime uzunluğu 260 karakterden az olmalıdır. Fazla olması, spam şüphesi sebebiyle seo açısından sakınca oluşturabilmektedir.

  3. Meta Description uzunluğu, 160 karakterden az olmalıdır. Fazla olması, spam şüphesi sebebiyle seo açısından sakınca oluşturabilmektedir.

  4. Sitelerde yer alan resim sayısı arttıkça, sitenin toplam boyutu da artmaktadır. Bu yüzden kaynak kodu / içerik boyutu oranı da artarak sitenin hızını olumsuz yönde etkileyecektir. Sitelerde kullanılan resim sayısı olabildiğince azaltılmalı ve kullanılması gereken resimlerin boyutları küçültülmelidir. Resim sayısını ve dolayısıyla sorgulama sayısını azaltmanın en iyi yolu, resimlerde css sprite tekniğini kullanmaktır.Sitenizde kullandığınız resimlerde title ve alt tagları bulunmalıdır.Bu taglar anahtar kelimelerinizden oluşması, kullanıcıların görsel aramalarında da sizin sitenizle karşılaşmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat