Mobil

Google Stadia uygulaması şimdi Google Play Store’da yayınlandı

Google'ın, Pixel telefonları da dahil olmak üzere anında anında her aygıt amacıyla yayınlanacak olan yayın akışı hizmeti olan Stadia, resmi pazara sürülmesinden iki haftadan az bir vakit alıyor.

19 Kasım’da pazara sürülmesi evvelcesinde, Android amacıyla Google Stadia programı Google Play Store’da indirilmeye hazır.

Hem Android hem de iOS amacıyla geçerli olacak Google Stadia programı, oyun satın almanın, Stadia hesabınızı ve denetleyicilerinizi yönetmenin ve Chromecast Ultra’da oyun oynamaya başlamanın ilk yolu olacak.

Play Store’dan yeni başlatılan Google Stadia programına geçmek, sizi Destiny 2 ile öne çıkaran bir açılış sayfasına götürür . “Başlangıç” ı seçmek, evvelce bir hesap seçmenizi ister, sonrasında “GPU’ları uyandırdığını” bildiren bir açılır pencereye namacıyla olur. “Bina Roma” ve “Retiküle Spline” gibi başka keyifli oyun teklifleri de okuyucular.

Kısa bir vakit sonra, daha sonra hesap değiştiremeyeceğiniz amacıyla Google Hesap seçiminizi onaylamanız istenir. Hesabı onayladıktan sonra, çağrı kodunu Stadia Founders ya da Premiere edition kitinizden ya da bir arkadaşınızın Buddy Pass’ından girmenizi sağlayacak bir ekrana getirilirsiniz. Bir çağrı kodu olmadan, Stadia programının özelliklerine daha çok ekleyemezsiniz.

Google Stadia amacıyla Google Play Store listesi, programın kullanıcı arayüzü ile alakalı biraz daha çok bilgi veriyor. Ana “Ana Sayfa” sekmesi oyunlarınızı her biri büyük bir oynatma düğmesinin üstüne yerleştirilmiş olarak görüntüler. Daha evvelce görünmeyen “Araştır” sekmesi, alakalı topluluk yayınlarını gösterecek gibi gözüküyor. Bu sayfanın başında, YouTube, Reddit, Twitter, Facebook ve Discord amacıyla simgeler görüyoruz.

APK Insight ekibi Stadia programını mı üstünde süratlice bir göz verdiği ve Google bunu inşa etmek amacıyla seçmiş gözüküyor olduğunu belirlemiştir Flutter , Google’ın çapraz platform program SDK. Bu, iOS sürümünün, Stadia App Store’da pazara sürüldüğünde bugün Android’de gördüklerimize yakın bir tecrübe sunması gerektiği manasına geliyor.

Chromebook’unuzdaki Android programını indirmeyi ve Google Stadia hesabınızı bu şekilde yönetmeyi umuyorsanız, maalesef şansınız yardımcı gitti. Google, Chromebook’ların programlamayı Google Play Store’dan indirmelerini engelledi.

İlginç bir şekilde, bunun Google Play Store’da herkese açık olan Stadia programının ilk sürümü olmasına rağmen, programın 1.45.278447916 sürümünün bir oran yüksek sürümü var.

Google Stadia, Google Mağazasından Stadia Founders Edition ya da Premiere Edition paketlerinden ve Kurucudan bir Buddy Pass kartı alanlardan evvelce sipariş alanlara 19 Kasım’da başladı . En yeni Stadia haberleri ve haber yayını amacıyla bizi izlemeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı