Mobil

Gizli Instagram profillerini nasıl görebiliriz?

Son zamanlarda oldukça popüler olan bir uygulama, gizli hesapların profil içeriklerini gösterebiliyor, gizli hesaplarda paylaşılan fotoğrafları görmenizi sağlayabiliyor. Fakat bunu gerçekleştirebilmek için, kendi hesabınızı ve arkadaşlarınızı riske atmak zorundasınız.

Gizli Instagram profillerini görebilen uygulama

Instagram için özel geliştirilen Ghosty isimli uygulama sayesinde gizli olan instagram hesaplarının içeriğini, paylaştığı hikayeleri, videoları ve fotoğrafları görebiliyorsunuz. Buraya kadar gayet iyi çalışan, meraklı birçok kullanıcının işine yarayan uygulamanın bir de arka yüzü var. Bu uygulama, giriş yapan kullanıcıların profillerini ve takip ettiği kullanıcıların profillerini klonlayarak veri tabanına işliyor. Bu sayede uygulamaya giriş yapan kullanıcılar, takip ettiklerinin ve kendi verilerinin karşılığında, merak ettiği bir profilin içeriğini görebiliyor.

Instagram için “stalker” uygulaması

Ghosty isimli uygulamayı kullanabilmek için ilk önce kişisel hesabınızla giriş yapmanız ve akabinde bir arkadaşınızı uygulamaya davet ederek kullanmasını sağlamanız gerekiyor. Bu şekilde veri tabanını genişleten uygulama; eğer sistemde kayıtlıysa, istediğiniz kişinin bilgilerini, paylaşımlarını yalnızca birkaç saniye içerisinde size sunuyor. Uygulama her ne kadar bazı kişilerin işine yarasa da, oldukça tehlikeli olduğunu da söylemekte fayda var. Örneğin, kişisel görsellerinizi paylaştığınız, sadece tanıdığınız kişiler ile takipleştiğiniz gizli hesabınız, herhangi bir takipçinizin uygulamaya kayıt olmasıyla, hiç tanımadığınız kişi ya da kişiler tarafından görüntülenebilir.

Bu güvenlik ihlalini ortadan kaldırabilmek  için uygulama; AppStore ve Google Play Store’dan kaldırıldı. Fakat hala bazı sitelerde APK olarak indirilebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Huawei'nin Akıllı Kablosuz Kulaklığı FreeBuds 3 Türkiye'ye Geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat