Teknoloji

Geri Dönüşüm Kutusu Silindi, Nasıl Geri Yüklenir Çözümü

Geri dönüşüm kutusu silinince, nasıl geri yükleyeceğinizi ya da geri getireceğinizi bilmiyorsanız, bu can sıkıcı durumu nasıl aşabileceğini sizler için açıkladık;

Geri Dönüşüm Kutusu, bilgisayarda bulunan dosyaların bilgisayar diskinden tamamen silinmeden önce depolandığı klasördür. Geri dönüşüm kutusu, bazen anlamsız bir şekilde ortadan kaybolur. Geri Dönüşüm Kutusunu geri getirmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. 

Geri dönüşüm kutusunu silmek pek olağan bir durum olmasa da, zaman zaman kullanıcılar yanlışlıkla silebiliyor ya da sistemsel bir takım nedenler ile geri dönüşüm kutusu kaybolabiliyor. Bu sorun birden fazla nedenden kaynaklanabildiği gibi, birden fazla çözüm yöntemle de çözümlenebiliyor.

Windows 10’da geri dönüşüm kutusu nasıl geri getirilir?

  • Başlat menüsünü açtıktan sonra Ayarlar sekmesine giriş yapın
  • Kişiselleştirme sayfasına giriş yaptıktan sonra Temalar menüsünden Masaüstü simge ayarları’nı seçin.
  • Karşınıza çıkan ekranda Geri Dönüşüm Kutusu seçeneğini bulun ve onay kutusuna onay verin ardından uygula butonuna tıklayın.

Bu işlemler sonucunda Geri Dönüşüm Kutusu hala gelmediyse, yeni bir geri dönüşüm kutusu oluşturarak; bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Masaüstüne sağ tıklayarak yeni bir klasör oluşturun.

Klasöre isim verirken kutucuğa

Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} kodunu yapıştırın ve kaydedin. Bu işlem sonucunda yeni bir geri dönüşüm kutusu oluşturarak, dosyalarınızı silebilir ve sildiğiniz dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusundan Kalıcı Olarak Silinen Dosyalar Nasıl Geri Yüklenir?

Bilgisayarda bulunan herhangi bir dosyayı oldukça kolay bir şekilde silebiliyor ve aynı zamanda sildiğimiz dosyaları, geri dönüşüm kutusundan geri yükleyebiliyoruz. Fakat bazı durumlarda, dosyaları aynı zamanda geri dönüşüm kutusundan da kalıcı olarak silebiliyor, geri yükleyemeyebiliyoruz. Bu sorunu aşabilmek, silinen dosyaları yeniden yükleyebilmek için bir takım yöntemler gerekiyor. Bunlardan biri de 3. Parti program, yazılım indirerek silinen dosyaları geri yüklemek.

Bu program, yazılımlardan birisi de ApowerRecover. Bilgisayarınızdaki geri dönüşüm kutusu da dahil, bulunan bütün sabit sürücüden silinen dosyalarınızı, verilerinizi ApowerRecover sayesinde geri yükleyebilirsiniz. Bu program vasıtasıyla, video, fotoğraf, ses, belge ve hatta e posta dosyalarınızı da yeniden yükleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan x3daudio1_7.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı