SAĞLIK

Fazla kilolarınızdan bitkisel yönlerden kurtulun

Bir çok insan obezite olduğunu düşünür yada diğerlerinden daha fazla kiloya sahiptirler bir çok diyetisyen uzman zayıflama konusunda kendince farklı bilgiler sunmaktadırlar. Bizde diyoruz ki tabiatın bize vermiş olduğu sonsuz bitkiler üzerinden kilo vermenin ne kadar kolay olduğu bir tarife hazırladık. Son zamanlarda kilo vermek için çeşitli yollara en önemlisi mideyi küstürme gibi en önemlisi ölümle bile sonuçlanan kilo vermek için hayatını kaybeden kişileri ne yazık ki görmekteyiz bizim size sunduğumuz tamamen doğal bitkisel yönlerden kilo verme ile olacaktır.

Kilo almanızın önüne gecen en önemli bitki, iştah düşürme özelliği ile mate yaprağı. Mate yaprağı Paraguay’da asırlarca kullanılan bitki türüdür. Bu yaprak hem metabolizmanızın daha canlı hale getiriyor, enerji veriyor ve iştahınızı minumun oranda düşürüyor. Diğer önemli bir bitki ise tarcın, kabuk tarçını bildiğimiz çayların içine veya yeşil cayın içine katarak içebilirsiniz. Bu bitki sayesinde metabolizmayı canlandırarak depresyon gibi kilo almaya uygun bir dönemde, duyguları bastırarak daha fazla yemek yemenizin öününe gecebiliyor. onun akebinde kan şekerinde ki ani düşüşlere engel oluyor. Tabi ki öncelikle kilo vermek için kendinize inanmanız gerekiyor. Tabi ki bu bitkliler sadece sizi bir takım şeyleri yapmanızın önüne gecebilir ancak dediğimiz gibi bu sadece bitkisel yöntemdir. sabahları mutlaka yürüyüş yapın aç karnına yürümekte fayda var. Kendinizi iştahtan kesmeyin ama aşırıda yemeyin. Bizim size vereceğim basit bir zayıflama tekniği kafanızda hayla nasıl zayıflarım gibi soru işaretleri varsa ilerleyen zamanlarda zayıflamak ile ilgili bir çok bilgi verilecektir takipte kalın sağlıkla yaşayın.

Bir önceki yazımız olan Erkek Kısırlığı, Erkek Kısırlığı Nedir, Erkek Kısırlığı Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Yağ yapan maddeleri,şekerli,unlu yiyecekleri yememelidir.Sıkı perhiz gerekir.Süt ve sebzeden perhiz yapmamalıdır.

 2. İki günde üç öğün yemek en uygun olanıdır. Eğer buna dayanamazsa, iştah kesici, kalorisi düşük gıdaları az miktarda almalıdır. Mesela yoğurt, salatalık, leblebi gibi gıdalar yenmelidir. İştahı azaltmak için yağsız küçük bir yoğurt, az süt gibi gıdalar tercih edilmelidir.

 3. – Sirke, limon gibi ekşi şey’ler, zayıflamaya yardımcı olurlarsa da, iştah açıcı olduğu için, fazla yemek yemeye sebeb olabilir. Sofradan kalkarken sirke içilebilir.

 4. – Yemeklerden sonra, bir çorba kaşığı kekik suyu içmek de zayıflamaya faydalıdır.

 5. Kafi miktarda lifli gıda almalıdır. Lif ; tahıllarda, ba’zi meyve ve sebzelerde çok bulunur. Mesela, portakal, greyfurt, mandalina gibi meyveler ; salatalık, havuç, marul, maydanoz, tere gibi sebzeler liflidir. Yulaf ezmesi de liflidir. % 100 saf olan yulaf ezmesini yoğurtla karıştırıp yemelidir.

 6. Sporun İlk 20 dakikasından sonra vücuddaki yağ dokusu harcanır. Bunun için yapılan spor 20 dakikadan fazla sürmelidir.

 7. Rafine tuz yerine Himalaya tuzu kullanmalı. Himalaya tuzu yoksa, kaya tuzu da olabilir.

 8. Bütün zayıflame metodları diyetle beraber olursa istenen netice alınır. Ancak herkesin bünyesi ve ihtiyacı değişiktir. Birine iyi gelen bir şey’ ötekine zarar verebilir. Yahud bir hastalığı sebebiyle ba’zi şey’ler ona zararlı olabilir. Diyetleri doktor tavsiyyesine uygun yapmalıdır.

 9. zayıflamak için bütün yağları az yemelidir. Margarini hiç eve sokmamalıdır. Çünki margarin, sıvı bitkisel yağların ve balık yağlarının, hidrojenlenip katılaştırılmasından elde edilmektedir. Margarin, beden sıcaklığında erimiş hale gelmiyor. Zerreler halinde dağılmış olmadığından mi’de ve bağırsaklarda, taş parçaları gibi katı kalıyor, yüzeylerinden aşınarak hazmı güçleşiyor. Bu bakımdan margarinden uzak durmalıdır.

 10. Lokma küçük olmalı ve iyi çiğnenmelidir. Tükrük bezleri fazla çalışır. Bu salgı, mi’dedeki salgılarla beraber hazmı kolaylaştırır. Kilo aldırmaz. Aksi olursa salgı eksik olur. Yiyecekler tam çiğnenmeden ve yeterli salgı olmadan mi’deye gider. Tükrük salgısının eksikliği ise, yediklerimizi vücudun hazm etmesine ma’ni olur ve kilo aldırır, şişmanlığa sebep olur.

 11. evet admin takipte kalıcam tavsiyelerinizi bekliyorum doğal yöntemlerle nasıl zayıflayabiliriz internette bu konuda çok kafa karıştırıcı şeyler var ben sizin sitenizden öğrenmek istiyorum

 12. metabolizmanızın hızlı çalışabilmesi için, az ama sık yemelisiniz her şeyden belirli ve sabit oranlarda tüketerek aynı zamanda bir uzmandan da destek alarak kısa sürede hedeflediğiniz kilaya ulaşmanız mümkündür

 13. arkadaşlar bu aşamada “az zamanda çok kilo kaybetme” düşüncesine odaklanmamanız lazım. önemli olan kısa zamanda değil, sağlıklı kilo kaybetmek. kilo vermeye çalılşırken, kas kitlenizi de kaybetmemeye dikkat edin

 14. evet bitkisel yöntemleri tercih etmek lazım ama sağda solda satılan ve ne olduğu belli olmayan “bitkisel takviye” adı altındaki ürünleri de gleişigüzel alıp kullanmamak lazım sebze meyve kurubaklagil tahıl bunlar doğru ve düzenli kullanıldığında, yeterli olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı