Teknoloji

Facebook Uygulamasında Bulunan Korkunç Hata

Facebook kullanıcıların canını sıkan oldukça önemli bir güvenlik sorunu ile gündemde yerini korumaya devam ediyor. Konun ana merkezinde bu sefer IOS uygulaması yer almaktadır.

Ortaya çıkan ve bilinen kadarı ile Facebook IOS uygulaması kullanıcılar ana yüzlerde gezerler iken kullanıcıların haberi olmadan arka planda kamerayı aktif hale getiriyor.

Hem IPhone hem de IPad’lerde karşılaşılan bu sorun oldukça ürkütücü gözüküyor. Bir örneğini birazdan görebileceğiniz problem şimdilik sadece arka kamera için kendini belli etmekte. Bu durum herhangi bir gözetleme durumu değil de daha çok bir hata olarak düşünülürken şirketten konu hakkında yapılan herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bu olayın en tuhaf yanı ise sadece IOS 13 ve üst seviyelerde ki cihazlarda kendisini göstermekte. Söylendiği kadarıyla IOS 12’lı cihazlarda  buna benzer herhangi bir gizli kamera aktifliği veya daha doğru şekilde bu hata hiçbir şekilde saklanmıyor. Bu durumda kullanıcıların Facebook’un kamera erişimini kapatması oldukça  sağlıklı ve mantıklı görünüyor.

Bu olayı yapmak için IOS kullanılan cihazların Ayarlar kısmına gelerek gizlilik sekmesini seçmelisiniz daha sonra ise kamera bölümüne gelerek inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPad Pro Çığır Açan Yenilikle Geliyor: 3D sensörlü çift kameraya sahip! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı