Mobil

Facebook, Instagram’ın Sevilen Özelliğini Kendisine Uyarlıyor


Sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk platformlardan biride Facebook’tur. Facebook şu aralar popüler fotoğraflar adlı yeni bir özelliği test ediyor. Sözü geçen bu yeniliğin sınırlı sayıda bir kullanıcı tabanında test edildiğini doğrulayan ABD’li şirket kısa bir süre daha özellik üzerinde çalışmaya devam edeceklerini açıkladılar.

Bu ay başlarında bünyesinde bulunan servisler için yeni bir kurumsal logo oluşturan Facebook, Whatsapp ve Instagram’a sahip olduğunu çok daha sert bir şekilde vurgulamak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde tüm uygulamalarda çalışabilecek bir dijital ödeme sistemi olan Facebook Pay’i tanıtan Kaliforniya merkezli şirket amiral gemisi uygulaması ile Instagram’ın feed yapısına benzeyen bir özelliği test ediyor.

Normalde satın aldığı tüm platformları kendine benzeten Facebook bu kez çok daha farklı bir yaklaşım benimsemiş gibi duruyor. TechCrunch aracılığıyla yayınlanan bir raporda sosyal medya devinin geçtiğimiz günlerde uygulamasında popüler fotoğraflar adlı bir özelliği denediğini açıkladı. Şu an herhangi bir haber akışındaki bir fotoğrafa dokunduğunuz da ve aşağı doğru hareket ettirdiğinizde akışınıza göre ger yönlendiriliyorsunuz. Bu özellik ile tıpkı Instagram gibi daha fazla fotoğrafa bakabilecek ve aşağı doğru hareket ettirmeye devam edebileceksiniz.

Facebook TechCrunch’a ufak bir test uyguladığını söyledi. Birkaç değişiklik yapacağını duyuran şirket hala ne gibi değişiklikler yapacağını açıklamadı ve açıklayacağını dair de herhangi bir açıklama da bulunmadı. Facebook bu özelliği platformunda bulunan videolarda kullanıyor . Örneğin güncel haber ile ilgili bir videoya dokunduğunuzda Facebook size güncel haber ile ilgili daha fazla video öneriyor.

eMarketer geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir rapor ile ABS’li kullanıcıların Facebook uygulamasında geçirdikleri zamanın günden güne azaldığını ortaya koymuştu. Kullanıcıların platformda daha uzun süre kalmalarını sağlamak için görsel içeriklerin sayısını arttırmaya karar veren Facebook’un bu çabasında başarılı olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Vivo V17: Elmas Kesimli Yeni Nesil Kameraya Sahip Telefon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı