Destek ödemesi alanlar dikkat! Yeni yılda ödeme miktarı değişti


Evde bakım maaşı sorgulamanın nasıl yapılacağı merak ediliyor. Evde Bakım aylığı ödemeleri 2024 yılı itibariyle ne kadar oldu? Evde Bakım aylığı ödemelerine zam geldi mi? sorularının yanıtı merak edilerek araştırılıyor. İşte Evde Bakım aylığı ile ilgili detaylar…

Asgari ücret dahil yapılan maaş zammının ardından evde bakım maaşı ödemeleri merak konusu oldu. Devlet tarafından yapılan evde bakım maaşı ödemelerinin ne kadara yükseldiği araştırılıyor. 2023 yılında 5 bin 97 lira olarak hak sahiplerine ulaştırılan evde bakım maaşlarına zam geldi. Hak sahipleri maaşlarını zamlı alacak.

Evinde yaşlı, bakıma muhtaç, engelli kişilere bakanlara her ayın 15’i ile 31’i arasında ödeme yapılıyor. Söz konusu destekten yararlanan vatandaşların maaşları yükseldi. Evde bakım maaşı yapılan zamla birlikte 5 bin 98 liradan, 7 bin 608 liraya yükseldi.

ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Evde bakım maaşı, 2023 yılında 5 bin 97 lira olarak hak sahiplerine ulaştırılıyordu. 2024 yılında yapılan zamla birlikte maaş tutarı 7 bin 608 liraya yükseldi. Evde bakım maaşı ödemeleri, her ayın 15’i ile 31’i arasında yapılıyor. Maaş ödemeleri, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile gerçekleştiriliyor.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı sorgulamanın nasıl yapılacağı merak ediliyor. Evde Bakım aylığı ödemeleri E Devlet üzerinden sorgulanıyor. TC kimlik numarası ve E Devlet şifresi kullanarak giriş yapılan sistemin arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve butona tıklayın. Ardından açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar çıkıyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*