Teknoloji

CS: Go FPS Nasıl Arttırılır ve FPS Arttırma Kodu

Son yıllarda oldukça yaygın olan online savaş oyunlarından biri olan Cs: Go’da bir çok oyuncu FPS sorunu yaşıyor, oyunu bırakıyor. FPS sorunu nedeni ile oyuncular, istedikleri performansı gösteremeyip, kolaylıkla ölebiliyorlar. Sorunu çözmenin en kolay yolu ekran kartı, işlemci ve Ram değiştirmek olsa da, hem bütçe sorunu hem de diğer sorunlar buna olanak tanıyamayabiliyor.

CS: Go FPS Arttırma Yolları

Masaüstünüzü Düzenleyin

Bilgisayarım klasörüne sağ tıklayın, gelişmiş sistem ayarları sekmesinden gelişmiş’e giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda ayarlar butonuna basarak En iyi performans için ayarla seçeneğini aktif hale getirin.

CS: GO Konsol Komutlarını Kullanın

  • fps_max 300
  • mat_queue_mode 2 ( İşlemciyi optimize eder )

Ekran Kartınızı Optimize Edin

Ekran kartınızı oyunda çok daha yüksek FPS alabilmek için optimize etmeniz, oldukça yararlı olacaktır. Aşağıda sıralayacağımız ayarlar ile, FPS oranınız bir hayli yükselecek lakin oyun grafikleriniz az da olsa düşecektir. Bir çok profesyonel oyuncunun kullandığı bu yöntem sayesinde; hem FPS oranınız artacak hem de rakiplerinizi görmeniz eskisine nazaran çok daha kolay olacak.

Ekran Kartı Nasıl Optimize Edilir?

  • Masaüstü ekranına gelerek sağ tıklayıp “Nvidia Denetim Masası“‘na giriş yapın.
  • Ekranın sol tarafında yer alan “3D Ayarların Yönetilmesi” adlı sekmeye giriş yapın. Bu sayfada karşınıza çıkan ayarları aşağıda belirttiğimiz biçimde düzenleyin:
  • Birden çok ekran / karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu olarak ayarlayın
  • Doku Süzme/Kalite: Yüksek performans olarak ayarlayın
  • Güç Yönetimi Modu: Uyarlamalı olarak ayarlayın
  • Yukarıda sıralanan ayarları düzenledikten sonra sonra, ekranın sol kısmında yer alan “Görüntü ayarlarını önayarla yap” sekmesine giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfada “benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver” seçeneğini işaretleyerek çubuğu en sola kısma, yani performansa doğru çekin.

CS: GO FPS Arttırma Yöntemleri: Oyun İçi Görüntü Ayarları Nasıl Olmalı?

FPS değerlerinizde yükseltmek için görüntü ayarlarını 4:3 ve 1024 × 768 ya da 800 × 600 ayarlarında kullanmanız; fps değerlerinizde fark edilir bir artış yaşatacaktır.

Bir önceki yazımız olan Slayt Hazırlamak İçin Kullanılan En İyi 6 Program başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı