Böylesi sadece Konya’da olur; Herkes ona bağış yapıyor


Konya’da 2016 yılında oturduğu mahallesinde oyuncağı olmayan çocukların oyuncak ihtiyacını karşılamak için çıktığı yolda işler hiç ummadığı kadar değişti. İnsanlığa ibret hikayesiyle gönüllerde taht kurmaya başlayan Demirci ve kurduğu Oyuncaksız Çocuklar İçin Derneği onlarca yardımseverin bağışını binlerce yardıma muhtaç insanlara dağıtıyor.

Hikaye 2016 yılında başladı. Osman Demirci isimli vatandaş mahallesindeki yoksul çocukların oyuncaksız olduğunu görünce kendi imkanlarıyla oyuncak alıp dağıtmaya başladı. Bunu duyan birkaç arkadaşı durumu birkaç hayırseveyer söyledi. Oyuncak dağıtımına hayırseverlerin de dahil olmasıyla işler büyümeye başladı. Daha sonra bu kişiler “Oyuncaksız çocuklar için” gurubu kurup oyuncak dağıtmaya başladılar. Kısa sürede duyanların özgüvenini kazanan gruba birçok hayırsever ulaşmaya başladı. Hayırseverler sadece oyuncak değil gıda ve giysi yardımı da yapmaya başladılar. Yardımların çeşitlenmesi ve genişlemesiyle grup ismi dernek kurdu. Dernek çatısı altında işler hiç umulmadığı oranda arttı ve yardımlar şehir dışına doğru yapılmaya başlandı.

Yurt dışına bile yardımlar yapıldı

Oyuncaksız Çocuklar İçin Derneği yaptığı işlerden tam güven duyulunca hayırseverler tarafından da takdir görmeye başlandı. Derneğe daha çok hayırsever ulaştı ve yardımlar yurt dışına kadar taştı. Şimdilerde dernek Konya ve çevresindeki illere oyuncak, gıda ve giysi yardımlarını tüm hızıyla yapmaya devam ediyor. Son olarak dernek tarafından yapılan paylaşımda tonlarca gıda yardımının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için hazırlıkların yapıldığını bildirdi. Yapılan paylaşımda, “Sevgili takipçilerimiz,

Her ay gerçekleştirdiğimiz gıda yardımı kapsamında, düzenli olarak ayçiçek yağı ihtiyacımızı karşılayan değerli üretici abimize teşekkür ederiz. Ayrıca, bulgur ihtiyacımızı da karşılayarak destek olan bir başka üretici abimize de minnettarız. Rabbim, onların kazancına bereket versin.

Sizlerle bu güzel paylaşımı yapabilmek, yardımlarımızın izini sizlerle paylaşabilmek bize güç veriyor. Birlikte nice ihtiyaç sahibine umut olabilmek dileğiyle, destekleriniz için teşekkür ederiz. Allah yaptığınız yardımları kabul etsin.

Sevgi ve selamlar.” denildi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*