SAĞLIK

Baş Ağrısının Gerçek Sebepleri Nedir ve Nasıl İyileştirilir?

Baş ağrısı bazen öyle bir zamanda gelir ki çıldırmamak için kendinizi zor tutarsınız. Baş ağrısından kurtulmak için öncelikle çok önemli noktalara dikkat etmeli ve baş ağrısının neyden ötürü kaynaklandığını bilmelisiniz. Çünkü baş ağrısı bazen bir hastalığın öncüsü ve ya habercisi olabilmektedir. 

Migren Ağrısı Olabilir

Baş ağrısı sıradan bir migren ağrısı olabilir. Eğer migreniniz varsa ve gündelik ağrıdan çekiyorsanız yine de doktorunuza baş ağrılarınızı ve bunlardan kurtulma yollarını mutlaka sormalısınız. Aynı şekilde migren ağrınızın neyden sonra ortaya çıktığını bilmeli ve bunun bilincinde hareket etmelisiniz. Migren ağrıları beyin daralma ağrıları olabilir. Buna neyin yol açtığını bilmek en az baş ağrısını iyileştirebilmek kadar büyük bir öneme sahip tir. 

Uzun Süre Çalışmak Yapabilir

Uzun süre bilgisayar başında çalışmak ya da günümüzde herkesin elinden düşürmediği telefonlarımızı kullanmak baş ağrılarına sebebiyet vermektedir. Mutlaka uyumadan önce telefonunuzu yatağınızdan uzak bir yere koymalı ve mutlaka internetinizi yani modeminizi kapamalısınız. Böylelikle baş ağrınızın önüne de geçmiş olursunuz. 

İkinci defa gelen baş ağrılarının olası sebepleri olabilir. Bu yüzden mutlaka doktora görünmelisiniz. Şiddetli bir şekilde sizi yatağınızdan uyandıran bu ağrılar şu listeleyeceğimiz bazı hastalıklara sebep oluyor olabilir. 

Beyinde oluşacak bazı önemli hastalıklar

Kalp ve beyin hastalıkları

Damar Hastalıkları

Enfeksiyonlar ve önemli sinüzit rahatsızlıkları

Tümörler

Gündelik baş ağrısından kurtulmak için

Gündelik baş ağrısından kurtulmanın en iyi formülü stres ve ağır müzik ile kokunun olduğu yerlerden uzak durmaktır. Bu tür etmenler sizin başınızın ağrımasına neden olur. Eğer başınız şiddetli bir şekilde ağrırsa ayaklarınızı soğuk bir suya bir süre tutmayı deneyin. Olmadı sıcak olmayan ılık bir duş alın. Bu da sizin yardımcınız olacaktır. Tüm bu söylediklerimi dinleyerek 

Bilinçsiz Ağrı Kesici Almayın

Bilinçsiz bir şekilde her başınız ağrıdığında sakın ağrı kesici almaya çalışmayın bu sizin daha kötü bir hal almanıza neden olabilir. Hatta ağrınızın giderek şiddetlenmesini ya da ağrınız geçse bile kronik olarak baş ağrınızın olmasına sebep olabilir.

Bir önceki yazımız olan Abanoz Ağacı Nedir? Abanoz Ağacının Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı