Teknoloji

Artık 24 Ay Taksit İle iPhone Alınabilecek: Apple Card

Apple Card sahiplerinin 24 ay taksit ile iPhone alabileceklerini açıklayan Apple CEO’su Tim Cook, aynı zamanda faiz ödenmeyeceğini de belirtti.

Apple’ın geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu Apple Card, kullanıcılarına yeni bir iPhone model telefon alırken oldukça avantaj sağlayacak. Öyle ki ödenen tutarın yüzde 3’ü kullanıcıya geri verilirken, faizsiz ve 24 ay vadeye kadar iPhone alınabilecek.

APPLE CARD NEDİR?

Teknoloji devi Apple’ın piyasaya sunduğu Apple Card, her ne kadar kredi kartı gibi görünse de, üzerinde herhangi bir kart numarası ya da son kullanma tarihi yer almıyor. Kartın üzerinde yalnızca Apple logosu, çip ve kart sahibinin ismi ve soyadı yer alıyor.

24 Ay Vade İle Faizsiz iPhone Alınabilecek

Uygulamanın ne zaman başlayacağına dair net bir tarih bulunmuyor lakin Apple CEO’su Tim Cook’un yaptığı açıklama bizlere uygulamanın yıl sonuna doğru başlayacağını söylüyor. Yeni bir iPhone modeli almayı düşünen kullanıcıları sevindiren bu gelişme, Apple Card’ın gelecek dönemlerde nasıl avantajlar ve kampanyalar sunacağını da merak ettiriyor. Apple Card şimdilik ABD’de bulunan kullanıcılara sunulmuş durumda ve Türkiye’de dahil 40 ülkede hizmet vermesi bekleniyor. Apple Card Kullanıcıları, Uber, Walgreens, T-Mobile de ödedikleri ücretin yüzde 3’ünü nakit olarak alabilecekler. Bu yüzde 3’lük alışveriş ücreti, cüzdan uygulamasında bulunan Apple Cash ismindeki karta tanımlanacak.

Apple’a ait olan bir ABD yatırım bankası; GoldmanSachs ile beraber geliştirdikleri Apple Card, piyasada bulunan kredi kartlarından çok daha farklı yapıya ve görünüme sahip. Titanyum malzeme ile üretilen Apple Card, üzerinde herhangi bir numara, güvenlik kodu ve son kullanma tarihi bulundurmuyor. Yalnızca bir adet çip ve İsim Soyisim bulunan kart, güvenlik açısından da oldukça yenilikçi görünüyor.

Öte yandan olası bir hırsızlık olayında ya da kaybettiğiniz takdirde Apple Card’ınızı telefonunuzda bulunan uygulama sayesinde birkaç saniye içerisinde kilitleyebiliyorsunuz. Şimdilik sadece ABD’ de piyasaya sunulan, kullanıcıların deneyimledikleri Apple Card, ülkemize ve diğer ülkelere ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Küçük Drone’u: DJI Mavic Mini başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı