Teknoloji

Apple’ın yeni gizlilik sayfalarını okunması ve daha iyi görünmesi kolaylaştı

Bugün, Apple, şirketin saklılığınizi güvenliğini sağlamak amacıyla neler yaptığını aktaran internet siteleri olan Apple.com/privacy'i tazeledi.

Her birinin şahsi verilerinizi güvenliğini sağlamak amacıyla ne yaptığını görmek amacıyla ayrı ayrı Apple programlarının bir listesini gözden geçirmenize izin sunarak okuması çok daha kolaydır.

Önceden, bu URL’ye baktıysanız, Apple’ın şahsi verilerinizi nasıl koruduğuna dair genel ifadesini ve sonrasında baş karıştırıcı bir sırada bir demet bulguyu izlemenin zor bulunduğu iki sütunlu bir düzeneği göreceksiniz. pencere boyutlarının en skinni. Apple’ın yeni sayfaları, saklılık ile alakalı genel bir bildiriyle devam ediyor, fakat bundan sonra her programın saklılığı program birtakımnda güvenliğini sağlamak amacıyla ne yaptığını kavramak bundan sonra çok daha kolay.

Yeni saklılık sayfalarının nasıl göründüğüne dair birtakım ekran görüntüleri:

Apple, yeni sayfalarda rastgele bir siyaset farklılığı yapmış gibi görünmüyor. Bunun yerine, bu yenileme, Apple’ın geçmişte paylaştığı verileri (iOS 13 ve macOS Catalina’a eklediği saklılık korumaları dahil) tek bir yerde düzenlemek amacıyla iyi bir iş yapar. Apple’ın Siri kayıtlarını dinleme siyasetları ile alakalı net bilgi içerdiğini görmekten mutlu oldum (ve bu verileri nasıl silebilirsiniz), fakat şirketin Safari’nin Safari’yle alakalı son tartışmasını gidermek amacıyla yeni bir şey söylemediğini hayal kırıklığına uğrattım. URL’leri Google ve Tencent gibi şirketlerin kara listelerine karşı denetim eder.

Yeni sayfalar, verileri iyi organize edilmiş, görsel bir biçimde ayırma konusu ile alakalı Google’ın Nest saklılık sayfasına benziyor, fakat Google’ın tonu sayfaların Apple’ın gerçek stilinden ziyade bir taahhüt listesi gibi okunmasını sağlıyor. Amazon ayrıca, saklılık özellikleri ve ayarları ile ortak soruların yanıtları ile alakalı bulgular sahibi olan Alexa ve Echo cihazları amacıyla bir saklılık sayfasına sahiptir.

Apple’ın yenilenen sayfalarında pek yeni bir şey olmasa da, şirketin kullanıcı saklılığı amacıyla yaptığı her şeyi görmenin hala faydalı bir yoludur. Ve şirketin, güvendiğiniz tek teknoloji şirketi olmak istediğinden, bulguyu iyi sunma konusu ile alakalı çok kararlı bulunduğunu düşünüyor.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi, İlk Akıllı Saatini Duyurdu! Xiaomi’nin Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat