Teknoloji

Apple’ın en son iOS beta sürümü, yüz maskesi takarken bir iPhone’un kilidini açmayı kolaylaştırıyor

Apple’ın iOS 13’ün en son beta sürümü, bundan sonra zamanlarının fazlasını işte ya da dışarıda bir yüz maskesi takan şahıslar amacıyla ekran kimlik doğrulamasını kilitlemek amacıyla çok lüzumlu bir tedavi ile eş güdümlü geliyor.

Şimdi, COVID-19’a karşı güvenliğini sağlamak amacıyla bir bez ya da solunum maskesi takarken çalışmayan bir prosedür olan Face ID’yi kullanarak yüzünüzü devamlı olarak tanımlamaya çalışmak yerine, iOS, ekranın alt kısmında. Sonunda standart beta olmayan iOS versiyonuna ulaşması gereken farklılık, bundan sonra fiziksel ana düğmeli bir modeli olmayan rastgele bir iPhone kullanıcısı amacıyla hoş bir farklılık olacak.

İPhone X, XS ya da 11’in bir kullanıcısıysanız, yazılımın yüzünü kaplarken büyük ihtimalle bu cihazlardan rastgele birini ya da Plus ya da Pro varyantlarını kullanmaya çalışmanın hayal kırıklığına alışıksınızdır. yalnızca şifre ekranına girmek yerine biyometrik olarak kimlik doğrulaması yapmaya ısrar ediyorlar. Sıklıkla 10 ila 15 saniye kadar sürebilir ve iOS’u kodunuzu girmenize izin vermeye zorlamak amacıyla sonsuz kaydırma yapabilirsiniz. Sadece bu da değil, aynı vakitte kullanıcı arayüz tasarımı, iPhone cihazlarını yalnızca cihazlarının kilidini açmak amacıyla maskelerini süratle kaldırmak mecburiyetinde olduklarını düşünüyorsa risk altına sokabilir.

Bu nedenle, Apple’ın, iOS kimlik doğrulamasının güvenliğini baltalamadan, dünyanın bulduğu sahip olunan hali karşılamak amacıyla nasıl çalıştığında köklü bir farklılık yaptığını görmek güzel. Face ID farklılıklerine ek olarak Apple, FaceTime video görüşmelerini, kullanıcıların aktif hoparlörün asimetrik ızgarada büyüdüğü özelliği dönem dışı bırakın, çoğu bireyin birbiri ardına konuştuğu video görüşmeleri amacıyla statik bir yüz ızgarası tercih edilirse. Bu, FaceTime ayarlarında bir tercih özelliği olacak ve etkinleştirildikten sonra, bir bireyin feed’ine ızgarada göze çarpması amacıyla dokunmanız gerekecek.

Bir önceki yazımız olan 2 milyar indirmeye ulaşan TikTok başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat