Teknoloji

Android cihazlara nasıl format atılır

Fotoğraf çekmeye, internette gezinmekten mobil ödeme ile alışveriş yapmaya birçok şeyi bundan sonra telefonundan hallediyor. Fatura ödemek için bundan sonra sıralara girmek yok. Mobil kullanıcılar 24 saat istediği zamanda oturduğu yerden bütün fatura ve diğer ödemelerini yapabiliyorlar.

Tüm bunlardan kaynaklı akıllı telefonların sürekli fonksiyonel ve problemsiz olması oldukça önemli. Bu yüzden ağırlaşan ve sorunlu olan telefonunuza format atmak zorunda kalabilirsiniz. Fakat format atmanın ne tür olduğunu her kullanıcı bilemez. Bu nedenle bu yazımızda sizinle Android cihazlarda format nasıl atılır onu anlatacağız..

Android cihazlara nasıl format atma

Android cihazları formatlamanın bazı yöntemleri var ve bunlar aşağıdaki gibi:

Menü–> Ayarlar –> Yedekle ve Sıfırla veya Fabrika ayarlarını sıfırla bölümünden telefonunuzu tekrar ilk günkü haline getirebilirsiniz. Bu ayarlar modellere göre değişiklik gösteriyor. Bazılarında direk ayarlardan görebileceğiniz gibi, bazı modellerde Gizlilik gibi bölümlerin içinde yer alabilir.

Kod girerek Android format atma

Cihazınızın arama bölümüne gelip 27673855# tuşladıktan sonra arama yaptığınızda telefonunuz kendiliğinden formatlanacak ve eski haline dönecektir.

Hard format atma

3- Telefonunuzu kapatınız , cihaz kapandıktan sonra ortadaki tuşa basıp sonrasında açma / kapama tuşuna dokunarak telefonunuzu açın ve karşınızda görünen ekranda wipe data/ opsiyonunden /factory reseti seçin. Ardından reboot now ile format atarak telefonunuzu tekrar başlatın. Telefonunuz tekrar başlatıldığında fortmatlama prosedürü bitecektir.

Formatla’ma prosedürleri verilerinizi sileceği için telefonunuzu formatlama’dan önce verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate X incelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Format sonrası telefondan silinen dosyaları geri getirmek mümkün mü nasıl yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat