Teknoloji

AirPods Pro İnceleme

Stabilite yönünden AirPods Pro mükemmeldir - kullanışlı dizaynları ve hafiflikleri, yavaşça kaymadan ve ses niteliğinden taviz vermeden kulaklarında güvenilir bir şekilde kalmalarını sağlar.

Orijinal AirPod’ların kaçak başarısından sonra, ikinci raund vakitı! “Gerçekten kablosuz kulaklıklar” kategorisini tarifleyen Apple, AirPods Pro adı verdiği daha gelişmiş, daha pahalı bir ürünle yine geri döndü. Yeni kulakiçi kulaklıklar 250 dolara mal oldu, bu da classic AirPod’lardan çok daha pahalı.

TASARIM ve KONFOR

AirPods Pro’nun yeni, yatay yönlendirmeli şarj çantası, normal AirPod’lardan biraz daha büyük, fakat rakip kulakiçi aksine, en ufak ceplere sığması yalın, temiz, ayırt edici ve en yalın ceplere sahip aynı parlak beyaz dizaynını savunuyor .

Düzenli AirPod’lar üstün konfor amacıyla daha temiz, kulak kancası tarzı bir dizayna sahipken, AirPods Pro form faktörünü kulak içi monitör tip 1’e geçirir. Bu, kulaklarınıza girmek amacıyla geliştirilmiş ufak lastik uçların bulunduğu manasına gelir. Bu genelde biraz rahatsızlığa namacıyla olur, fakat daha iyi izolasyon ve ses niteliği sağlar.Apple, kulaktaki basıncı eşitlemek amacıyla geliştirilmiş özel havalandırma delikleri yaratarak, kulak içi kulaklıklardan kaynaklanan rahatsızlığı en aza indirmek amacıyla adımlar attı. Bu, AirPods Pro’nun son derece hafif ağırlığı ile birlikte, üstün konfor sağlar. Onlara sahip bulunduğunuzu unutmanız gibi değil, ama en azından benim deneyimime göre, AirPods Pro diğer kulak içi kulaklıklardan çok daha rahat hissediyor.

Bunun dışında, yeni modelin dizaynı classic AirPod’ları yakından takip ederken, yeni kulaklık başlıkları daha ufaktür (gövdeler dahil), bu harika bir yükseltmedir.

SES KALİTESİ

Klasik AirPod’lar, Apple’ın kablolu EarPod’ları gibi geliyordu – bütün iPhone’lar ve iPod’larla gelen kulaklıklar. Yani – yalın bir kulaklık çifti amacıyla son derece iyi.

Bununla birlikte, yoğun olarak bulunmadıkları bir alan düşük frekans, aka bas ve düşük ortadır. Şimdi, yeni kulak içi dizayn ve güncellenmiş sürücülerle AirPods Pro bu yanlışı büyük ölçüde düzeltmeyi başarır.

AirPods Pro sesi mükemmel. Sadece aslında kablosuz kulaklıklar amacıyla değil, bir bütün olarak. Hala düşük seslerde biraz eksikler, fakat ses normal AirPod’lardan çok daha iyi ve diğer kablosuz kulaklıklardan çok daha iyi.

Onları yükseklere biraz vurgulayarak bulacaksın, ama o vakit bile bütün ses seviyelerinde bestelenmiş ve iyi kalıyorlar.

AKTİF GÜRÜLTÜ İPTAL VE ADAPTİF EQ

Kulak içi kulaklıklar amacıyla, aktif gürültü önleme Apple AirPods Pro’da son derece iyi bir performans sergiliyor. Dışarıda birtakım kulak üstü tenekeleri bile rahatlıkla aşarlar, fakat kuşkusuz Sony WH-1000XM3 gibi yetki sahibi ANC kulak üstü kulaklıkları kadar iyi değiller.

Ayarda, ANC’nin açılıp açılmasını isteyip istemediğinizi ayarlayabilirsiniz; Ayrıca, daha çok farkındalık amacıyla ortamınızın sesini daha çok aktarabilmeniz amacıyla yerleşik mikrofonları kullanan bir Şeffaflık modu da bulunmaktadır. Her bir kulaklığın bedeni üstündeki basınca duyarlı düğmeleri kullanarak bu ANC modları arasında yalınçe geçiş yapabilirsiniz.

Aktif gürültü önlemenin ilk önce bir uçuş esnasında duyduğunuz sabit uğultu gibi düşük frekanslı sesleri filtrelemek amacıyla tasarlandığını unutmayın. ANC, bu tür seslerin giderilmesinde kraldır; fakat, daha keskin, daha yüksek frekanslı olanlar genelde engellenmeyecektir.

AirPods pro’da enteresan diğer bir özellik daha var ve bu da Adaptive EQ. Apple’ın birinci sınıf kulaklıkları içeriye dönük mikrofonlara sahip olup size nasıl ses çıkardıklarına dair bir düşünce edinmelerini sağlar. Daha sonra bu bulguyu daha dolgun ve daha natural bir ses amacıyla alçak ve orta frekansları ayarlamak amacıyla kullanırlar.

Uyarlamalı EQ’yu kapatmanın tek yolu, Aktif Gürültü Önleme özelliğini kapatmaktır. Bununla birlikte, üstünde durmanın çok çok tercih edildiğini bulduk, zira genelde yaptığı şey, biraz gereksinim duyulan derinliğe biraz eklemek ve sesi alçaltmak. Onsuz, düşük seviyeler eksiktir.

PİL ÖMRÜ

AirPods Pro, tek bir şarjla 4.5 saate kadar gidebilir; bu da normal AirPods’un 5 saatinden biraz daha azdır. Bütün eklenen özellikleri ve küçültülmüş ebatı göz önüne alarak, bu ticareti yapmaya hazırız.

İyi haber şu ki, classic AirPod’larda bulunduğu gibi hala toplam 24 saat dinleme süresine sahip oluyorsunuz.

Buna karşılık, en yeni Samsung Galaxy Tomurcukları tek bir şarjla 6 saate kadar oynayabilir , fakat davaları toplam 13 saat süresince onlara yalnızca 7 saat daha verebilir.

Bu arada, Sony WF-1000XM3 tek bir şarjla 6 saate kadar sürebilir ve kasadan şarjla toplam 24 saat sürebilir. Bununla birlikte, davaları son derece hantaldır, bu yüzden bu anında anında bir uzlaşma bozukluğu olur.

SONUÇ

Apple bir kez daha AirPods Pro ile bir homerun’u vurdu. Klasik AirPod’lara kıyasla çok daha iyi bir ses niteliği ve birinci sınıf bir özellik olan aktif gürültü önleme rahatlığı sunar.

AirPods Pro pahalı bir kulaklık çiftidir – normal AirPod’ların 160 $ ​​’ını cüceye koyan 250 $’ dır. Ancak, zarif dizayn, mükemmel ses niteliği ve birinci sınıf ANC programı ile diğer bütün özellikler ile ilgili düşündüğünüzde, bu aslında Apple amacıyla zorlu bir satış gibi görünmüyor. Genellikle Apple ekosisteminde rahat bir hayat süren tüketiciler amacıyla.

Artıları
Konforlu ve zarif dizayn
Faydalı Aktif Gürültü İptal
Sağlam ses niteliği
İOS ile mükemmel entegrasyon
Su sıçramasına dayanıklı

Eksileri
Cep yakıyor

Bir önceki yazımız olan Motorola One Hyper, FCC’den Onay Aldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat