Teknoloji

Adobe, Premiere Pro amacıyla Productions isimli yeni bir organizasyon aracı yayınladı

Adobe, Premiere Pro'da bugün Productions isimli yeni bir özellik vererek aynı projede aniden çok kişiyle çalışmayı basitlaştırıyor.

Adobe , film üreticileri düşünülerek tasarlandığını ifade ederek Sundance’teki özelliği önizledi .

Yeni Productions paneli, reklam öğelerinin varlıkları daha basit paylaşabilmesi amacıyla Google Drive aynısı bir tecrübe sunar. Birden çok düzenleyici, mahalli ya da paylaşılan depolama alanını kullanarak aynı proje üstünde çalışabilir ve hepsi Premiere amacıyladeki bir dosya sisteminde görünecektir. Çalışması amacıyla internet bağlantısına gereksiniminiz yoktur.

Productions, Premiere’de bir panel olarak görünür ve size eriştiğiniz ve projenin her bir alanında çalışan bütün projeleri kuşbakışı bir şekilde görür. Simgeler, bir projeye ne tür erişiminiz olduğunu gösterir. Örneğin, kırmızı bir kilit simgesi görürseniz, birisi bu projeyi “kilitledi” manasına gelir, Bu sayede üstünde çalışamazsınız ya da bir projenin beraberinde yeşil bir kalem simgesi görürseniz, projeyi düzenleyebileceğiniz manasına gelir.

Prodüksiyonlardaki projeler, daha süratli açılış ve kaydetme süreleri sağlamak amacıyla kliplere, sekanslara ve başka alakalı dosyalara yoğunlaştırılır. Adobe ilaveten proje dosyalarını da basitçe tekrar kullanabileceğinizi söyledi, Bu sayede örnek olarak önceki bir projeden ses efektleri ya da grafikler alıp yenisine bırakabilirsiniz.

Adobe, bu yeni özelliğin, uzun metrajlı filmler ya da TV şovları da dahil olmak üzere “büyük, komplike projeler” üstünde çalışan yaratıcı profesyoneller amacıyla uygun olacağını öngörüyor. Şirket, yeni özelliğin, projenin ölçeğine bakılmaksızın üretkenliği ve iş akışlarını artırmaya yardımcı olma ihtimalini düşünüyor.

Adobe, editörlerin ve dinamik grafik sanatçılarının bu ayrı işler amacıyla bağımsız proje dosyaları meydana getirmek yerine Premiere Pro, After Effects, Prelude ve Media Encoder kullanarak entegre bir proje üstünde işlevini gerçekleştirmesine izin veren bir işbirliği bulut hizmeti olan Team Projects isimli benzer bir özelliğe sahiptir. uygulamalar. Hizmet, reklamların dosyaları tekrar oluşturmadan After Effects ve Premiere Pro’da problemsiz bir şekilde işlevini gerçekleştirmesine izin verir, fakat bir internet bağlantısı ve bir abonelik ücreti gerektirir. Adobe, bir Takım Projesinin bağımsız bir proje dosyasına dönüştürülebileceğini ve Productions’a eklenebileceğini söyledi. Creative Cloud bireysel planlarına abone olanların bütünü, 17 Ağustos’a kadar Ekip Projelerine bedava erişime sahip olacak.

Bir önceki yazımız olan Apple'ın en son iOS beta sürümü, yüz maskesi takarken bir iPhone'un kilidini açmayı kolaylaştırıyor başlıklı makalemizde amacıyla, beta ve Bir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat