GENEL HABER

51. BÖLGE BASKINI CANLI YAYINDA

​Yıllardır gizemini koruyan ve içerisinde uzaylıların olduğuna inanılan 51. Bölgeye insanlar akın ediyor. Bundan yaklaşık 4-5 ay öncesine kadar Facebook üzerinde ‘’51. Baskına Gidiyoruz’’ adlı bir grup kurulmuştu. Çok uzun süredir internetteki en popüler etkinlik haline gelen 51. Bölgebaskını birkaç saat içerisinde başladı. İlk başlarda ‘’şaka’’ amaçlı kurulan Facebook etkinliğine 2 milyonu aşkın kişi ‘’gideceğim’’ yanıtı yolladı.

Amerikan’ın ünlü sosyal ağ sayfalarındaki haberlere göre buraya gidecek insanların bazılarının kararlarından vazgeçmeyeceği konuşuluyor. Amerikan güvenlik görevliler etkinliği başlatan kişiyi geçtiğimiz günlerde gözaltına almışlardı. Ayrıca bölgede bulunan askerlerin de dur ihtarına uymayan kişileri vurma izni bulunuyor. 

51. Bölge askeri üssü, Las Vegas’ın yaklaşık 140-150 km kuzeyinde bulunan Nevada Eyaleti’ne bağlı Groom Nehri’nin kıyısında bulunuyor. Bölgenin adı Amerika Birleşik Devletleri Area 51 olarak geçiyor.  Yıllardır yüzlerce filme konu olan 51. Bölge için milyonlarca insan akın ediyor. Askeri üssün içinde bulunan her şey büyük bir gizlilikle korunuyor. Her köşesinde uyarı levhaları, askeri özel kameralar ve silahlı askerler tarafından korunuyor. Burada bulunan askerlerin ölümcül güç kullanma yetkisi var. Askeri üssün üstünden uçmak da yasak. Area 51 ile alakalı her şeyin bir sır gibi saklanmış olması, birçok komplo teorisi üretilmesine neden oluyor. Bu teorilerin en başında 1947 tarihinde Roswellkentine düştüğü iddia edilen bir ufo aracı ve içerisinde bulunan uzaylılar bu askeri üsse kaçırıldı iddiası. Beyaz saraydan yapılan açıklamalara göre ise bu şeyin bir meteoroloji balonu olduğuna dayanıyor. 

51. BÖLGE BASKININI CANLI YAYINDAN İZLEMEK İÇİN

Milyonlarca kişinin katılmayı düşündüğü 51. Bölge baskını an itibariyle başlamış bulunuyor. Gideceğini söyleyen vatandaşlardan bazıları Youtube’dan canlı yayın yapacaklarını duyurmuşlardı. Daha önce hava kuvvetleri komutanlığı imalı bir şekilde ‘’gelenleri keyifle geri dönmeleri için ikna edeceğim’’ açıklamasında bulunmuşlardı. Daha sonrasında etkinliği başlatan kişilerden bazıları hep birlikte başka bir festival düzenleme çağrısında bulundular. Askeri üsse baskına giden insanlar Naruto koşusu yaparak tüm gelişmeleri canlı yayınlıyorlar.

Canlı Youtube Yayınını İzlemek İçin

LDG Station adlı Youtube kanalı canlı yayınlara şimdiden başlamış gözüküyor. 

Kanal link: https://www.youtube.com/channel/UC-WXn1O-0pBlm3zvPu7QfXw

51. Bölge Canlı Yayın Link: https://www.youtube.com/watch?v=lP3uFOnpv5Q&feature=youtu.be

Bir önceki yazımız olan DAF İlk Tam Elektrikli Tırını Teslim Etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. uzaylı diye bir şey yok bu amerikalılar nasıl inanıyor böyle şeylere yaa(faydalı uzay çalışmalarına karşı çıkmıyorum tabiki yanlış anlaşılmasın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı