Mobil

2019’un En Çok İndirilen Sosyal Medya Uygulaması

Ekim ayı son dönemlerde oldukça popüler olan sosyal medya platformu olan TikTok’un ayı oldu. Ekim ayı boyunca TikTok toplam 65 milyon akıllı telefon kullanıcıları tarafından telefonlara indirildi. tikTok’u 51 milyon ile Facebook destekledi.

Akıllı telefon kullanımın yaygınlaşması ile beraber birçok sosyal medya uygulaması hayatımıza girdi. Bu uygulamalar kimi zaman oldukça dar bir alana hitap etse de kimi uygulama video, fotoğraf ve durum paylaşımı gibi birçok farklı unsuru bir araya getiriyor. Fakat doğrusu bir sosyal medya uygulamasının popülerliği içinde neleri bulundurduğuna bakmıyor. Bazen oldukça basit platformlar çok kısa bir süre içeresinde oldukça geniş kitlelere ulaşarak müthiş bir popülariteye sahip olabiliyor. Şimdi ise hem İOS hem de Android cihazlarda Ekim ayının en popüler sosyal medya platformları kendilerini belli ettiler.

Bu ay TikTok’un ayı oldu. Kullanıcılar Ekim ayında en çok TikTok’u akıllı telefonlarına indirdiler. TikTok’un Ekim ayına özel olarak verilen bu sayısı 65 miyon olurken bu 65 milyonun %4 nü Hindistan sağlamıştır.

TikTok uygulamasının ardından giden sosyal medya platformu ise Facebook olmuştur. Facebook İOS ve Android uygulamaları Ekim ayı boyunca 51 milyon kez indirildi. Facebook TikTok’u takip ederek olduğundan daha iyi konuma gelmektedir.

Facebook uygulamasının indirilmelerinin birçoğu da tıpkı Instagram’da olduğu gibi Hindistan’dan yapıldı. Hint kullanıcılar 51 milyon indirme sayısının yüzde 22’sini tek yapmışlardır. Hindista’nın ardından Endonezya gelmektedir. Ekim ayında Facebook indirmelerinin %10’nu kapsıyor. Facebook’un ardından Instagram, Snapchat ve Likee gelmektedir. Like ve TikTok hemen hemen aynı uygulama olmasına rağmen daha farklı kamera özellikleri sunuyor olması tek farkı olmasına rağmen TikTok kullanıcısı daha fazladır. Tüm kullanıcıların bildiği üzere Snapchat uzun bir süredir eski popülaritesini kaybetmiş ve kullanıcılar tarafından neredeyse unutulma aşamasına gelmiştir. Fakat Snapchat ekibi yaptığı geliştirilmiş özellikleri ile eski popülaritesini kazanmaya başlıyor. Göründüğü üzere yapılan çalışmalar doğru çalışma olduğunu ve olumlu sonuçlar getirdiğini yansıtıyor.

Bir önceki yazımız olan Huawei P20 ve P20 Pro EMUI Güncellemesine Hazırlanıyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
avukat